Soja 2020

Ja radim obavezno svake godine,sencor plus max 51
 
Ako sutra posejem, planiram u nedelju Senkor+(0,5 L) Mont (1,2 L) i Glifosav (4 l).
Raca jel nije rano da se prska sutra, kiše nema do srede, ako je i tad bude bilo?
 
Nema kise, al nema ni vetra sutra. Senkor ceka kisu, jedne god je palo samo 4l posle 15dana i bilo super.
 
Jel nece biti problem ako seme tretirano nitraginom ostane za sledecu godinu ? Nisam jos izmesao ali cisto da znam da li da ostavim nesto malo pa da izmesam direktno na njivi ako zafali semena.
 
Ja sam uzeo 200kg semena za 2ha, na 70cm medjuredno idem. Pa ce da vidimo koliko ce da ostane. Prvi put sejem pa nemam iskustva koliko bi mi kg realno otislo.
 
Danas posejao NS Kraljicu na 145 ari otišlo 125 kg u knap. Setva na 70 x 3,2 cm.
Seme dosta dobro i jednako, samo da padne u utorak kiša.
Prvi put smo otišli na njivu da sejemo bez piva.Dok sam probudio sina, pa majka da mu skuva kafu i spremi doručak, pa do sela i u 8 stgli u dvorište, a majstor sa sejačem već čeka nervozan. Požurili kad pred dućanom red veliki i mi na njivu bez piva, muka božija. Valda će nići.
 
Sutra krećem sa setvom Soje, prvo Apolo. U planu je još setva Kraljice, Sinfonije i Rubina moja dorada klijavost 95 a energija 92.
 
Posejao danas Savu, otislo mi bas manje kilograma semena od ocekivanog. Mada jeste malo sitnije. Oko 150kg na 2ha. 70cm medjuredno na 3,2cm. Mozda posejem jos jednu njivu gde sam planirao kukuruz da potrosim seme, mada je tamo razbacana urea pa sam sad u nedoumici.
5d54b4989807c830c3592c441d23721c.jpg
cb007f1a22fd7694d555603374d600b2.jpg


Послато са Mi A3 уз помоћ Тапатока
 
I meni je danas Rubina otišlo manje nego što sam očekivao, ispod 40 kg/kj. 3.4cm na 70cm. I to ako računam da su džakovi bili oko 55 kg, nisam ih merio.
 
I ja sam ove godine potrošio manje semena po kilaži u proseku 41,5 kg/kj,sorte Trijumf i Rubin ove godine je sitnije seme,sejem sa pločama od 120 rupa.
Sejao sam(i sejem) i uslužno od 40-50 kg/kj ko je koliko hteo...

@dukej dobar ti "nišan" na Rajci(y)
 
Nazad
Vrh