Soja 2020

Ne sećam se, davno je to bilo. Izračunaj koliko obrtaja točka treba da se poseje 100m2, naspi seme i okreći. Koliko kilograma dobiješ pomnožiš sa 100 i to je količina po hektaru. Broj obrtaja točka za 100m2 dobiješ po formuli 100/(zahvat_sejalice x obim_točka). Zahvat i obim točka računaš u metrima.
 
Poslednja izmena:
I ja imam dogovoreno za nedelju...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Kod nas je jedan posejao i posle setve valjao kembridz valjkom sa fergusonom bez kabine, ali i skafanderu.
 
Zvali me da mi je stiglo seme da mogu da pokupim. Ne pitah dal je stigao nitragin. Jel tretirate seme direktno na njivi ili neko vreme pre setve ?
 
Posto nemam puno,uglavnom dan pred setvu tretiram,u supi u ladovini tu odma ide u dzakove i ceka setvu.Slavol S plus Nitragin.
 
Сале јеси одусто од дуплих у припреми?
Malo je ovaj težak setvospremač za nositi i imam problem onda sa upravljanjem (zanosi pri skretanju puno) i hoće da razbije ležaj na poluosovini, prošle godine stavljeni valjkasti pa neće valjda biti problema a kad se vuče drljača u prvom prohodu onda itekako gode dupli.
 
Danasnji posao, juce krenuli sa setvom soje.
ed5a7ef76e0beaea41b4531384aced77.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Gotova setva soje za ovu godinu. Ostalo mi je oko 600-700kg uredjene soje extra klase, ako nekom usfali.:cao:
 
Nazad
Vrh