Soja 2020

Danas posejana sorta Hogar (NS Seme), a najverovatnije će u ponedeljak biti prskano sa Velton WG preparatom, koji je uzet u nedostatku boljeg izbora u poljoprivrednoj apoteci. Aktivna supstanca je ista kao kod Sencora, tako da se nadam da će biti efektivan.
 
Posejan maximus 70x3,3cm izaslo ravno 50kg po kj semena, 10ak kg vise nego prosle godine.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Posejana prošle subote.
6b16bab18071e4994c74bcb951a56feb.jpg
 
Kolege jedno pitanje,prvi put sam sejao soju jel problem neki da sutra isprskam dubinski soja sejana u sredu 8 aprila?
 
Imam na prodaju 250 kg soje sorta Apolo ako nekome treba.Original seme.Ostalo viška od setve.
 
Ja sejem na 3,84 x 70 i bude okvirno oko 40 kg/kj, ali ove godine i nesto manje jer je seme sitnije. Belugu smo sejali ove godine oko 42 kg, a Wendy ide manje.
 
Kad nemas sta da radis onda sta radis? Sejes soju! 😂
Ne mogu da verujem da sam poceo juce sa setvom soje a ono 13 April, ne verujem da sam zadnjih 15 god. poceo tako rano. Posejao sam 15kj za pocetak na 50 cm i 4.4 u redu sorta Pioneer b63 oko 40 kg/kj.
 
Ja sejao pre dve godine. Godina bila dobra pa i on dobro rodio. Zajedno na njivi bio on i Apolo. Možda je dao metar manje i za zeru sitniji od Apola ali dosta dobar (42-43 po ha). E sad, treba to ispratiti u kišnoj i sušnoj godini, u par navrata, pa tek onda doneti pravi zaklučak.
 
Nazad
Vrh