Soja 2020

Искрено нисам био у атару бар месец дана не знам ништа и не нервирам се пуно ,како буде биће не можемо ми ту ништа.
 
Skinuto danas sa 12.6 jutara apolo. 18.80 po jutru vlagav10 posto. Kako curi kod ljudi jos sam i zadovoljan. Oocenito soju idem na donje zemlje jer da jr izostalo onih 45 lit u 8. Mj od ovih 18.8 meteri po jutru bilo bi valda 8.80na ovom gornjim zemljama
 
Тај је мого већ бити скинут колико пратим то све мале влаге
 
И код мене шаренило...нисам још почео али од Недеље планирам нисам баш оптимиста што се рода тиче...Мада је била као гром до пре месец дана и кише је било ноћи хладније....Али мислим да је фалило влаге у цветању ту је она награбусила.Што се мог атара тиче.
 
Kad misliš skidati ovaj rubin sa druge parcele. Taj je suv

Ne znam, još oko 4-5-6 dana, po dolovima ima još zelenih biljaka. A kod nas pincetom vade zelena zrna i računaju ih kao primese. A pri tom ukupna vlaga bude baš mala. Slikano je po suncu pa se slabo vide ti zeleniji delovi parcele.
 
То за пар дана има да буде влага 7-8% редовна грешка сваке године коју урадим,само беспотребно изгубим киле
 
Баш то има која се отвара а има зелене не може се чекати да ова узри јер ова опада сигурно.Обзиром да је то зелено зрно крупније дали би затварањем горњег сита оно излазило напоље?
 
U Sale svaka čast. Prespostavljam apolo je skidan, kako ti je izgledao na oko pre nego što si počeo tj jesi očekivao toliko, moj apolo bedno na oko
 
Radili smo mi danas.Ostalo nam jos 8kj.vlaga bila 14 pa smo odustali i ostavili.
Prinos 1.5t, Curuski atar 1,7t prinos, a vlaga 10.2-11, sve sava nista od prehrane nije dobila.
Ujak ima isto u Curuskom pa cu bas videti koliko ce dobiti, bacali smo mu ureu, prihranjuje preko lista i prskali mu borom.
Taman da pitam kad se baca za soju? U jesen na dzombu ili prolece, urea ili nesto drugo?
sta kaze ujak Vlado ?imali vise?
 
Који је то Туријанац имао толко, ја не смем ни да питам биће то све неки рекорди са 28+метара
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh