Soja 2020

E ovih crnih buba sa zadnjeg linka imam na izvoz a i tih zelenih smrdibuba
 
Slikao je u nedelju,ništa specijalno ako bude 1500 po lancu ja ću biti prezadovoljan.Ako useru sa cenom prelazim na pšenicu i kukuruz u plodoredu,veliki su troškovi na herbicidima a njive sve prljavije.

 
Kod nas ima par parcela u ataru koje ce se skidati sutra prekosutra a ostale iz prve dekade Aprila su jako blizu skidanja.. Kako nismo kise imali od 19 Jula soja je pukla u ovim krajevima. Bice parcela koje nece proci 1000 kg/kj.
 
Prva slika moj Rubin, a druga Rubin kolege sejan 8 dana posle mog rubina. Njive su jedna preko puta druge, tj. samo ih lenija deli. Vidi se razlika u zrenju i ova kasnije sejana ima šanse da više iskoristi kišu od utoraka (18l).





Kod mene ima i izgorene soje (lšće nije otpalo već je ostalo osušeno na stabljici), ima i još zelene (uglavnom po depresijama), pa će biti nezgodno kod skidanja. Na jednoj njivi imam praktično 3 različita stadijuma zrenja - njiva ima veliki breg i tu je žuta soja, u dolu je još zelenkasta, a ona koja je u senci drva sa komšijskog salaša je još potpuno zelena. Obradovaće se kombajner ako ga budem cimao da njivu skidamo u dva puta...
 
Moj Apolo ima još možda 10% zelenog lišća, ostalo je žuto.Nije još krenuo da ga odbacuje a trenutno je u da kažem gumenoj fazi.Za desetak dana u zavisnosti od vremena biće za skidanje.
 
De sam ja kukao?
Sale ove dve gore su fantast.Inace tamo de je moj apolo fantast i rubin su zeleni totalno,a mogu ja neke raditi od nedelje apolo isto.
Slabo se desno vidi kukuruz skoro da nema zelenog lista
 
Kod nas je skoro pa svaka zuta,ne vidim ja tu zelenih po ataru,a od nedelje su sve gotovo spremne da se rade
 
Pocela i wendy da zuti. Sejana 14.04.
3658b9ef78f7fd1689a35970d38355e6.jpg

5c4dbe1cd0463d387818f828d49183b6.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh