Soja 2020

Kod nas su pukle takođe.Ima soja koje uopšte nemaju mahuna a ove koje imaju nisu reprezentativne, sitno i učmalo zrno a mahune sa po dva i negde tri zrna.
 
Posle one kise od oko 80 lit 19 Jula pa sve do 5 Avgusta kad je poceo neki usrani vetar plus vrucine, soja je mnogo obecavala u nasim atarima.
Kako vise nismo imali kise (ne racunam u 2 navrata 3 i 5 lit) tako je otislo sve u propast. Od najvljenih kisa u par navrata kad je skoro cela Srbija dobila solidnu kolicinu do nas ovde nije apsolutno nista doguralo! Jako lose pise se prinosima soje a ne cveta ni kukuruz iz grupe 600 koji nije uspeo da naliva dobro zrno pa se sad sav klati, dok ovaj do 500 obecava solidan prinos.
 
Apolo, naglo je prosarao, ubrzo ce vrsaj.
14edc1b17747ce9fadf4ba243d9be88f.jpg


Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Jeste cela, ovo je peskulja, njiva je uz reku i ovo su najbolje njive u nasem kraju.
Kise nije nedostajalo nijednog trenutka, padala je kada god treba ali nisam siguran da ce biti dobar prinos.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ovde dugo drzi rosu, kvalitetnija je zemlja nego u brdu, i ovde je donekle sigurniji prinos.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Која цена се назире у откупу ,јел има неко инфо?
Niko cenu ne komentariše ni u temi koja bi trebala da je za to. Ja lično mislim 7-8 din preko cene suncokreta, nešto kao prošle godine što su uradili. Ovaj današnji vetar i vrelina su čudo. Ako ne bude neke velike kiše mislim da skidam u toku sledeće nedelje sve svoje, neki su juče počeli
 
Bolje da smo pisali u temi cena soje da ne bude off ali ovde vec nude 41+ na neke dogovore.Vidim i da farm komerc daje 45 za novu a zetva je pocela.Mozda se samo nadam.
Idem posle da vidim kakvo je stanje u njivi posle ovih vrucina pa cu okaciti koju sliku
 
Danas vidim na izlazu iz Siriga ka Novom sadu skidaju soju a i kod nas je jedan skidao samo neznam kakav je prinos.
 
Danas vidim na izlazu iz Siriga ka Novom sadu skidaju soju a i kod nas je jedan skidao samo neznam kakav je prinos.
Radili smo mi danas.Ostalo nam jos 8kj.vlaga bila 14 pa smo odustali i ostavili.
Prinos 1.5t, Curuski atar 1,7t prinos, a vlaga 10.2-11, sve sava nista od prehrane nije dobila.
Ujak ima isto u Curuskom pa cu bas videti koliko ce dobiti, bacali smo mu ureu, prihranjuje preko lista i prskali mu borom.
Taman da pitam kad se baca za soju? U jesen na dzombu ili prolece, urea ili nesto drugo?
 
Nazad
Vrh