Soja 2020

118454218_1094293150972149_125288184329385343_n.jpg
118311947_330259418020000_8010403825616866379_n.jpg

Triumf 20.4
 
Od kad se pojavio uvek mi je solidan bio, nikad preterano dobar ali nikad nije puko da razocara kao sto su znale neke druge sorte.
Ova mi je prva godina da ga nemam uopste posejanog.
Solidna sorta je Trijumf.
 
Wendy, sejana 11.04.



Neko mi je izgazio red uvratina, verovatno mu se činilo da sam ušao u leniju pa da zadovolji pravdu. A nisam ni za centimetar, kamen međaš je ispod ovih cigljica...

 
U našem ataru Fantast i Sinfonija su zelene sve ostale se šaraju u zavisnosti od grupe zrenja. Što se tiče setve kod nas je sva soja posejana do polovine Aprila.
 
Kod nas rane sorte šacujem oko 1500 kg po jutru(valjevka, galina, apolo, sava), dok kod kasnijih sorti najbolje izgledaju maksimus, rubin, vendi. One bi mogle baciti tu negde oko 2000 kg.Svuda fale prva dva sprata stim da na kasnim sortama ima isteranih 15 spratova.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Kod nas rane sorte šacujem oko 1500 kg po jutru(valjevka, galina, apolo, sava), dok kod kasnijih sorti najbolje izgledaju maksimus, rubin, vendi. One bi mogle baciti tu negde oko 2000 kg.Svuda fale prva dva sprata stim da na kasnim sortama ima isteranih 15 spratova.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
Apolo i maksimus su ista grupa zrenja
 
Kod nas rane sorte šacujem oko 1500 kg po jutru(valjevka, galina, apolo, sava), dok kod kasnijih sorti najbolje izgledaju maksimus, rubin, vendi. One bi mogle baciti tu negde oko 2000 kg.Svuda fale prva dva sprata stim da na kasnim sortama ima isteranih 15 spratova.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
Pazi to može u ovoj godini da bude i obratno ali no.

Apolo i maksimus ista grupa ko što reče kolega laufer.
 
Galinu cu skidati za par dana,imam je u jednom svom ogledu na istoj njivi gde su Atlas,Vulkan,Ventis,Kraljica i Hogar.Od svih ovih Vulkan i Ventis izgledaju ekstra,Atlas mi se ne svidja,Kraljica i Hogar su legli i pomešali se ali nisu ni blizu Vulkanu ili Galini.Pokušaću sve da ispratim i merenjem prinosa.Apolo je na posebnoj njivi dobro nadjubrenoj stajnjakom, na 3.i 4.spratu mahuna od zemlje su mahune sa 4 zrna i dosta dobro izgleda.Posle prolaska kombajna ću znati više da kažem.Još nesto,soja je u ataru sela Radičević tj.podneblje Bogom dano za soju.
 
Kod nas u ataru pokoseno oko 150KJ sejane od 6 - 15 aprila. Prinos 1200-1300 kg. Plasim se da ce kasnija setva biti mnogo gora. Mahune nisu napunjene a soja pocinje da dobija sivu boju. Osusice se a ostace zelena.
Rekao ja, rana sorta sa ranom setvom i mora biti dobro...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Daleko je od dobrog ovde u ovim krajevima. Pukla je soja znas kako! U slucaju neke bolje kise jos ima neke nade za one posejane posle 20 Maja ali ni to ne mora da znaci, plus malo ima toga!
 
Nazad
Vrh