Soja 2020

Pa kod nas ni redovna setva nije ovakva, a postrnu mislim da više niko ni ne pokušava da poseje...
 
Isarao se Apolo solidno
IMG_20200823_112106.jpg

IMG_20200823_112317.jpg
 
Rubin, slikano večeras, a sejano 10.04. Može li mu u ovom stadijumu eventualna sutrašnja kiša pomoći da napuni prazne mahune?

 
Znači šta je uradio - uradio je. Jul i avgust su mu presudili, od 22. juna je bilo svega dve dobre kiše koje su zajedno donele oko 60l. Malo za period od 2 najvažnija meseca. Znam da je i toliko više nego u nekim dugim krajevima, al' rezultat je vidljiv...
 
Sad se više ne sekiram, prošlo me je. Sekirao sam se kad nismo dobili dok je još koristila soji, poslednja kiša nam je bila 5. avgusta.
 
Juče sam išao da gledam soju neće biti skidanje barem još 20 dana zelena je i u fazi je nalivanja
 
Toj će kiša itekako pomoći.Nešto razmišljam da sledeće godine soju sejem u maju, da probam Banatski recept, površina će biti simbolična, tek da je ne izbacim totalno iz plodoreda.
 
Ja se nadam da ce ova natapaca dobro pomoci mojoj Vendi da nalije zrno. Ako neka sorta kod mene treba dobro da rodi to je Vendi. Zadnja se skida, jos je zelena i naliva zrno. Valjevka i Apolo se dobro šarene i zavrsavaju sa zrenjem. Za njih je ova kisa zakasnela.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Pozdrav svima, prilikom obilaska soje sam video da se na biljci pojavljuje poprilican broj buba, izgledaju kao bubamare, samo sto su crne boje sa belim tufnama. Da li neko ima iskustva sa ovim bubama, koliku stetu mogu da naprave?
 
Nazad
Vrh