Soja 2020

1000 lit/min? Da li to moze da tera neka dubinska pumpa na struju i koja bi snaga pumpe trebala? Svasta mi pada na pamet da probam...
 
Tom crevu je vek trajanja 1 godina? Koja je cena po duznom metru kakva pumpa treba da bude da bi zalivala npr.jedno ili dva jutra odjednom,duzina njive oko 300m?
Mozda nije pitanje za ovu temu ali...
Jeste vek trajanja 1 god ali od ove godine u mome selu 90%paprikara sto su konkurisali za povracaj su odbijeni posto oni rekli da 5godina traju cevcice( to je tako od ove god pre je bilo da svske god dobijali povracaj)

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
To moras da izracunas, imas cevcice na 10,20,30 cm rupe a i litraza je drugacija,ove sa rupama od 10 cm max 100m,20cm max 150,30cm max 200 idealan radni pritisak ti je 0,7-0.8, ako stavis 1 bar,neces postici nosta vise jedino goriva da ti vise ide,a bunar minimum 3 cola i tako pitanje dal ces moci celu parcelu odjednom da zalijes

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Postoje tvrde laterale, bez problema traju po 15 god.Za vece parcele bi bilo idealno sa sto manjom litrazom po duznom metru. Npr ako ima od 2l po duz. met. na 20cm. Isto povracaj je 50%.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Jeste vek trajanja 1 god ali od ove godine u mome selu 90%paprikara sto su konkurisali za povracaj su odbijeni posto oni rekli da 5godina traju cevcice( to je tako od ove god pre je bilo da svske god dobijali povracaj)

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Nisu zato odbijeni verovatno.Na racunu mora da glasi dali podleze garanciji ili ne.Ako podleze verovatno je dugotrajno.
Mene su odbili zato sto imam preko 3ha upisano povrca.Onda se mora na ipard
 
To moras da izracunas, imas cevcice na 10,20,30 cm rupe a i litraza je drugacija,ove sa rupama od 10 cm max 100m,20cm max 150,30cm max 200 idealan radni pritisak ti je 0,7-0.8, ako stavis 1 bar,neces postici nosta vise jedino goriva da ti vise ide,a bunar minimum 3 cola i tako pitanje dal ces moci celu parcelu odjednom da zalijes

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Pumpa mora biti 2 ili 3 cola a bunar kakav je takav je.
 
Nisu zato odbijeni verovatno.Na racunu mora da glasi dali podleze garanciji ili ne.Ako podleze verovatno je dugotrajno.
Mene su odbili zato sto imam preko 3ha upisano povrca.Onda se mora na ipard
E to nisam znao,cuo sam da su nekima poslali odgovor da svake 5 godine imaju pravo na povracaj,ali ako kazes da samo do 3ha imaju pravo pa mozda i zbog toga jer ima dosta njih preko toga,ali to od ove god jer prosle koliko ja znam skoro svi dobili

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Postrna soja danas


abd00be3217504c21cf144a8b3f21042.jpg

9f768b1c20eca953e50442c363fe18a8.jpg

01eb6ecf2f763b24df8517ce8214d001.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh