Soja 2020

Prošle godine leptir admiral, ove godine grinje.Pre neki dan sam prošao pored jedne soje koja je bukvalno rasturena od grinje. Nzm šta čekaju ljudi sa prskanjem.Inace pored te njive se nalazi jako zapušten voćnjak jabuka i tačno se vidi da je grinja krenula sa te strane iz voćnjaka.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Чиме ући сад у соју ,ја сам улазио пре 10 дана и било је на једвите јаде
 
Ja ga imam malo na par njiva onako vise da nervira, al ga necu prskati nema sanse. Na ovu zegu jos da mucim soju sa prskanjem nema sanse.
Malo uredjujem ovih dana uvratine i prelazimo soje da pocupamo po koju travku koja je opstala. Ako se dobro zagledate u jednu sliku videcete sta se desava kad promasite senkor. Ostao jedan trougao nekekao u gasi-pali prskalicu i samo tu ambrozija izdjikala kao luda. Tacno se secam da je tu zatajila na trenutak prskalica i evo rezultata.










 
4 radnika za 4 sata predju 20ak KJ. Pre neki dan smo Supruga, stariji sin i moja malenkost za 2 sata presli 10ak KJ. Ima puno setnje, a vrlo se tesko probijati kroz soju jer je uglavnom umrsena. Planiramo jos da predjemo bar 50ak KJ, ali je toplo pa cekamo da padne malo temperatura. Uglavnom svuda nosim trimer pa onda sve uvratine osisam, a pogotovo do komsija u cijim razorima nikne sve i svasta.
 
Manje ili više korekcije ima na svakoj nivi ako ništa drugo barem popreko ili do komšija.
 
Dok sam kopao moju soju (korov u soji :) ), terao sam po max 4 reda, više od toga se i ne vidi a da nije veće od soje, a i teško je preskakati redove da se dođe do neke korovske biljke. Računao sam da brže okrenem krug nego preskačem više redova levo desno. Doduše onda je soja bila manja, nije bila umršena pa se koračalo kroz nju bez problema (bar dok nije zver šmugnula u blizini :) ). Drugar je sa njegovim kopačima terao po 10 redova, posle se žalio da je dobio upalu mišića od preskakanja redova soje. :haha:
 
Radili smo ove godine, proleca, puteve po ataru. Gde god smo uradili put tu je sad nikao stir i ambrozija da to nije normalno. Sad cu morati napuniti u prskalicu vode i totala i uraditi sve uvratine inace smo naje...i
 
Nazad
Vrh