Soja 2020

Треба мало имати и у глави није Дикамба крива не иде она сама у прскалицу него је човек сипа миксује итд....Људски фактор и крај иначе Дикамба сјајан хербицид по готово ако се користи сваке друге год у комбинацијама Сплиту итд фантазија за Амброзију.
 
Kod nas su Dikamba i Maton glavna sredstva.Ima gro s.ebanog kukuruza i suncokreta od njih po ataru.Sva sreća pa se soja ne seje inače bi bilo harakikirikija.
 
Ja skoro svake godine imam pored mojih kukuruza neku soju,bilo moja kao sam svoj komsija ili neko drugi,nebitno ,uvek koristim dikambu i nikad nikakvih problema.
 
Ja skoro svake godine imam pored mojih kukuruza neku soju,bilo moja kao sam svoj komsija ili neko drugi,nebitno ,uvek koristim dikambu i nikad nikakvih problema.
ako odgovorno radiš onda dobro ali kao što je netko napisao može biti suho i vjetrovito poslje dok se to sve upija bude belaja. ja ju ne koristim osim ako imam negdje cirsiuma i nekih drugih višegodišnjih korova ali onda kemijam dal ću je stavljati uopće ili ne.
 
83185354_633609260579738_980652987255280448_n.jpg

gala
 
Belga
dro.jpg


Wendy , ova soja je ugledala svetlost dana verovatno danas, juce jer je konstantno bila pod sirkom ,abnormalna kolicina sirka na njivi, na slici se ne vidi toliko koliko uzivosad izgleda hit :osmeh: inace sve soje sam oprskao pre 7,8 dana Sirakcidom 1,4 l/ha za sad sam zadovoljan kako izgleda videcemo konacni rezultat za jedno 2 nedelje... setve su 4. i 5. maj

bri.jpg
 
Zeza ovaj moj komša i to opasno. Da se nastavim, ja isto tako ali na 3,2 cm.

Verovatno je ovo sejano na žitnu, a samo ostavljao stalne tragove spram svoje prskalice. Možda to i nije loša ideja. Možeš sve lepo da prskaš, sem špartanja, a ona vrlo brzo sklopi zemlju i onda si miran. Da imam žitnu sejalicu, probao bih i ja jedne godine ovako.
 
50vs70 cm medjuredno znam da nema neke velike razlike u prinosu,nekad i nema ,ali ovako zitnom vs 70cm medjuredno me bas zanima koje su razlike.Na hemiji se ustedi sigurno,mada koliko,ne moze bez prskanja proci,ali tretman manje sigurno.
 
50vs70 cm medjuredno znam da nema neke velike razlike u prinosu,nekad i nema ,ali ovako zitnom vs 70cm medjuredno me bas zanima koje su razlike.Na hemiji se ustedi sigurno,mada koliko,ne moze bez prskanja proci,ali tretman manje sigurno.
Pre će biti tretman više prskanja umesto špartanja.Kod setve žitnom sejalicom ne sme doci nikako do propusta sa hemijom inače bude korova koliko hoćeš.Sejao sam je jedne godine žitnom na istoj njivi gde je bila setva i na 50cm i bolji prinos je dala u setvi na 50 cm.To je bilo u dobroj,kišnoj godini,u sušnoj mislim da bi bila jos veća razlika.Voli soja veći medjuredni razmak i strujanje vazduha izmedju redova.Nikako da sebi napravim ogled 50cm protiv 70 cm i da se možda resim širenja traktora na 2m...
 
Semena ide dosta više u toj varijanti, razlike u prinosu nema. Sejao je mindjušar jedno vreme tako pa odustao. Kod nas Voja Malešev stalno seje žitnom i neodustaje. Ali njemu je kukuruzna u kukuruzu a ova u soji i onda ništa ne trpi...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
50vs70 cm medjuredno znam da nema neke velike razlike u prinosu,nekad i nema ,ali ovako zitnom vs 70cm medjuredno me bas zanima koje su razlike.Na hemiji se ustedi sigurno,mada koliko,ne moze bez prskanja proci,ali tretman manje sigurno.
Mi smo sijali zitnom na 12.5 cm razmak pa odustali korov se uvijek provuce jer nema spartanja i onda luku llele idi cupaj gazi soju zlo.... Nikad vise redna je zakon.
 
Nazad
Vrh