Soja 2019

Sto ne bi moglo krajem ove nedelje probati skidati soju ?,prosusilo bi se do tad ,ne ?.Isto i mene ceka,mislio sam ove nedelje da probam,tamo u Subotu mozda.
 
Prvi put je otkupljivač ovde kome uglavnom tjeram soju instalirao posebnu sušaru i usipni koš za soju , to je odlična stvar , nećemo morati poklapati i lijepo vrijeme za žetvu i vlaga da spadne na 13 itd.
 
Зајебана година за вршидбу соје,код мене је Максимус зрео скроз сутра планирам да га скидам,Белга је при крају али има још јаких зрна,Алиса ни тамо ни овамо има зелених а има и оних са пукотинама махуна нема пуно али се нађе.Сутра скидање све осим Белге и ако буде мало већа влага нек иде него да почне да испада (што се тиче Алисе)
 
Пресечена да у питању су вишљи терени изнад Дунава ветар сунце што ми кажемо(Челопек)Сејао сам 27-28.04....О и 1 групу тако да је и вегетација је завршена.Има по која празна махуна али има и пуних на око сам задовољан е сад пресудиће онај што ћути....
 
prva slika je 3 septembar.

XwXYbf6.jpg


druga slika je ista parcela danas 10 septembra.

HhpPyYO.jpg


U pitanju je Wendy, setva 8. maj. Ovi nenormalni vruci vetrovi koji su bili u zadnjih nedelju dana su sve isprzili. Cak i ona soja koju sam sejao 15 juna jedva ima zelenih listova. Sve je sprzeno.
 
Imacu ja Valjevke iz majske setve. Ovu iz aprilske nisam ostavljao za seme jer je usokirana sva. Pre par godina smo ostavili Galinu iz takvih uslova i nikla 45-50%. Mora da koliko toliko optimalno zavrsi vegetaciju da bi seme imalo dobru klijavost dogodine.
Imam i ja valjevku, vise bih da probam na nekim parcelama 00 grupu.
@zikabog aj bas javi kakav je prinos bio, i postavi neke slike kakvo izgleda, jel su mahune zdrave, tj ne pucaju.
 
Pa jos je zelena kao jed. Sejana je 1.7.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
To je presejavano pa je ispalo kao postrna setva.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Данас био у обиласку изнад Дунава Максимус почиње да се отвара а има 20%зелених,мислим да ћу сутра скидати,добили смо пре неки дан 15л кише данас упекло све више се отвара сутра и наредних дана ако га не скинем биће га на замљи а сејан 28.04...
 
Ovde sve koje su do pre 7-8 dana bile zelene sada su ostale skoro bez lišća i baš su požutele.Sada samo da sine sunce i lepo ugreje pa možemo da je skidamo.
 
Nazad
Vrh