Soja 2017

Ja sam probao da zalivam jednu parcelu 2015. i nije bilo efekta osim za masu. Cvet soje ne moze da prezivi +40 i to ti je sve. Ako budu umerene temperature mozemo se nadati nekim solidnim rodovima, cak i ako ne bude toliko padavina.
 
Jeste, onaj od gore, ili naprosto Bog. On kad zalije uspeh je zagarantovan.
Jedan kod nas je zalivao dosta soje i seje na 50 cm i odustao je jer je video da mu se ne isplati.
 
Peet vi ste 2012. u julu dobili 100-200 l kise, zato je bolje da se neupustate dsikusiju o agrotehnici :osmeh:
 
Ja imam pozitivna iskustva sa zalivanjem soje . Mislim da znam šta vas buni , npr Nikolu , ali samo pretpostavljam . Prvo kažu da soja , suprotno od kukuruza , voli zalivanje iz više puta po malo .
Drugo , kada sam zalivao soju , nakon desetak dana jasno se vidjela razlika : zalivena soja je bila bledja i malo je stala sa rastom u visinu nego nenavodnjavana . Tako je ostalo do kraja , možda to buni neke . Medjutim kad je došla žetva dala je primjetno više zrna.
Da bilo je to u fazi cvatnje i zametanja mahuna
 
2014 sam imao najbolji prinos soje ikada, a agrotehnika je bila ofrlje, jer nisam stigao zbog drugih poslova se posvetiti soji dovoljno. Desilo se da za Sv Iliju ja dobila pljusak od 50l+ kise. Djubrenje 0, hemija 1500din/kj i 3-4 nadnice po kj da pocupaju korov koji je probio tamo polovinom jula.
 
I mi smo tu negde +- par metara gore dole nismo na 100 metara,ali kadgod pogledam Rain-alarm kod tebe blizu uvek pada negde kiša...:ppozdrav:
 
:haha:Ja uvek popizdim,reko što ne formira prvo kukuruz klipove pa posle ako ima uslova kukuruzovinu koliko hoće i tako i soja što ne formira prvo mahune i zrno i posle ako ima kiše dovoljno od mene može i stabljiku od 1,5 m...:osmeh:
 
Zato što im je prirodno cilj da produže vrstu , a ne da tebi daju prinos . Kukuruz ako izgura klip sa 2-3 zrna na njemu on je svoje za produženje vrste odradio .
 
Navodnjavao sam,navodnjavana jednom, pocetkom avgusta,2200 kg po kj,pored nje je bila bez tog jednog navodnjavanja(20 l dizela trosak navodnjavanja po kj-vestacka kisa)1300 kg po kj,nije se ni "obarila", ni prokuvala ta navodnjavana,tako da to dal joj pomaze navodnjavanje nije upitno.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh