Soja 2017

E moj druže to ti je štir(rezistentan) i nije od ovaca niti od kombajna...:cvetic:
 
Ne znam da li je mutiran ili ne ali sutra dobija bentazon+ ostatak,nije bio ranijih godina na tim parcelama a čovek kome sam radio uslugu imao je na nekoliko parcela.Zato sumnjam na kombajn.Ako je mutavi iće mehanički koliko se može,sreća uglavnom je na početku njive.
 
Svugde je tako samo na početku tu od bentazona slaba valjda...Sencor navodno skida(naravno pre nicanja soje)...:ppozdrav:
 
Niče govno u etapama...:ppozdrav:

P.S. Špricnuo sam leđnom prskalicom pored lenije totalom taj štir danas,ali ne bi smeo da se kladim da će ga odneti...:sta:
 
Ja sam ove godine uzeo semensku Wendy, kad je nikla mislio sam da je masina nesto zaj..la a ispostavilo se da je do semena.
Небих никог да браним,Венди сејана 28.04 јуче шпартана!


edb94854dd75c72bbd7279c3c4396b98.jpg
98c31ce35146d7689a88d5dbd41c735c.jpg
 
@mindjusar Da je bilo kupina prskao bi sa 12 l/kj + lepak u prevodu 21l/ha eto da budem siguran da nece mi se mindjusar smejati jer nisam uspeo sprziti kupinu!!!
@talianu Zadnje 2 god. radim Metribuzinom sa 250 gr/kj sve parcele posle setve i mogu ti reci da ako padaju neke kise perfektan je za stir! Prvo se pojavi na pocetku njive da bi polako kasnije pojavio i dalje. Pri toj velicini stira koristi minimalno 2 l/kj Bentazona, ako ga ima i veceg do 3. Dobice i soja po celu ali sta da se radi! Ne verujem da ce ga skinuti Imozamox, oxasulfuron, Imazetapir...
 
Poslednja izmena:
Talianu ne gledaj ti druze sta ti mindjusar prica,:osmeh: on je specifican tip! Cisto sumnjam da nisi radio sa 2 l/kj Bentazona ako jesi zavisno od velicine stira toliko rokaj nez zezanja, jer ako ne izgori nece da valja! Tako da pusti ti njegov "pojam"!!!:osmeh:
 
50 litara totala na 6 kj???:ideja:

- - - - - - - - - -

Talianu ne gledaj ti druze sta ti mindjusar prica,:osmeh: on je specifican tip! Cisto sumnjam da nisi radio sa 2 l/kj Bentazona ako jesi zavisno od velicine stira toliko rokaj nez zezanja, jer ako ne izgori nece da valja! Tako da pusti ti njegov "pojam"!!!:osmeh:
Ajd ja nisam mindjusar a neće odneti 2lit./kj. to i ja kažem,aj zdravo...:osmeh:
 
Nisam uradi sve parcele sa senkorom,ne zato što nisam stigao ili neki drugi razlog,jednostavno nisam hteo nije bilo potrebe ali ove što sam radio 5+ u glavu.Ostala mi cela kutija za dogodine.Ma da samo bentazon pa vidimo,zatim špartazon pa čupazon pa nadničarazon ....
 
Nisam uradi sve parcele sa senkorom,ne zato što nisam stigao ili neki drugi razlog,jednostavno nisam hteo nije bilo potrebe ali ove što sam radio 5+ u glavu.Ostala mi cela kutija za dogodine.Ma da samo bentazon pa vidimo,zatim špartazon pa čupazon pa nadničarazon ....

zaboravio si negde u sredinu pod orajem ubaciti i ladan pivazon kao okvasivac......:osmeh:
 
Nazad
Vrh