Soja 2017

a sto numes da citas ?
tako mi ovde a ti ako oce kazi mi a nemo da ga m..is

kako to bre sve nalazite manu.

kako treba da pisem jebemliga ni ja neznam. jel da crtam

- - - - - - - - - -

zavaljaj gu ti ce nikne ona, kako detelina.nabacas rucno zadrljacis.pa izvaljas i nikne,
 
Rampirana soja. Nije moja.
f094bca10812f198ae84e86a32248e6a.jpg
0e7c9672804d657835ee4b4a8b939fac.jpg


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Milane na kom ti jeziku pises, jesi normalan covece nista te nisam razumeo sta si hteo da kazes.
Da nisi pio dzudzubana viski ?
Inace proces medjuredne kultivacije, a u prevodu spartanje, kod mene u postupku. Izuzetno delovanje senkora s i rampe u kombinaciji pre m. Ova dva herbicida se dobro dopunjuju i imaju odlican efekat na ambroziju i ostale dvrdokorne korove ka i npr na palamidu. Ove godine su se stvorili idealni uslovi za primenu ovih herbicida.
 
Rampa samo izuzetno male korove moze da unisti, ostalo prezivi i posle max 10 dana je vitalno i ide dalje. Papriku rade kod nas sa tim pa pratim, svakih 7-8 dana tuku sa malim dozicama, paprici ne smeta mala doza a korov zaustavi i poneki crkne. Onolika palamida ima da se oporavi i da baci 100.000 semenski svaka i onda 2-3 godine ima muku da izcisti zemlju.
 
Danas završeno drigo prskanje.Čekamo dalje.Ne znam šta je u pitanju ali poslednje dve sejane parcele razlika u porastu kao da je dve nedelje . Nažalost nisam slikao onu veću ova je upola manja. jedina razlika je u predusevu ,ona veća je na soji.Ova na pšenici. Setva 3.5
8af32d68d34e7a13157f4d3c4c4d09f5.jpg
41495597cc5c105b2ade424c8b222576.jpg


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Sava,gde nema rizomskog sirka ošpartana i jedan red do komšije okopan.
Komšija naguzio kukuruz blizu soje,a nisam hteo da mu isečem.
Nisam verov'o da se mož' poželeti čovek motike.:osmeh:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh