Soja 2017

Ja kažem da ste puno opterećeni sa tom kupinom koja puzi po zemlji,dva x špartanje i Adio Mare de la Napoli...:ppozdrav:
 
@kris80 Donekle imas i pravo jer ne sazri do vrsenja soje i ne predstavlja opasnost veliku za razliku od nekih drugih korova koji znaju da zaseru skroz na skroz!
 
Ovih dana pratim,jednu soju koja je se nije videla od palamide veličine 30-40 cm,danas je sva palamida bela.Slikaću kada budem u prolazu,rampa je uradilaposao odlično.
 
Ja sam doskora , do prije 1-2 god radio par godina zaredom prskanje soje na neki "svoj" način , koji nisam nigdje pročitao , ali kod mene je palilo i prolazio sam dosta jeftino : samo Bentazon i ništa više , ali u 3 puta po 1.5l/ha . Glavni neprijatelji su bili , a i sada su ovde ugavnom , ambrozija, palamida i čičak . Samo ih spržim , kad seoprave ja opet , pa opet i adio Mare. 3. put obično zajedno sa "uskolisnim" , a u nekim parcelama kod prvog prskanja kad je soja mala , sa Bentazonom dodam i S metalohlor.
Kasnije sam prešao na Senkor pa split Bentazon-Pulsar , ali biće se vraćati .
 
Na nekoliko parcela imam problema sa Ambrozijom koja je radjena sa 5 lit. totala po KJ. Proslo je od prskanja 13 dana i jos uvek se nije osusila.

Na uvratini u jednoj parceli sam slucajno izostavio 2-3 kvadrata prilikom prskanja se Sencorom. Evo rezultata:

DSC_0248_1.jpg
 
Dali ti je ta ambrozija uglavnom blize redovima soje ? Desava se , kada se usijava u korove da sijacica prigrne okolne korove pa total ne padne na njih a oni se kasnije povampire ispod zemlje . Pogotovi ako se prije sjetve odradi neka priprema a ne uniste se svi korovi nego se neki samo zagrnu zemljom . To su neki od problema kasne sjetve.
 
bolji raspored ima soja kad je razbacana nego kad je u redove.sta gu falli sto gu gazis kad je prskas.ja cu sl kod posejati 15 ara tako.
 
Nazad
Vrh