Soja 2017

Je l' ovo sa džipsom sejano kad je ovako precizno, preklapanje? :osmeh:
 
Sećaš li se Cici kako sam ja kritikovao i pisao o semenu Wendi i Galeb za prethodne dve godine.Da nije doradni centar Šurjan?
 
E sad sam baš pobesneo.Pa zašto nama služi ovaj forum?Valda da se razmenjuju iskustva i saveti,J a dve godine pišem kako sam nagrabusio sa RF I MK jer je u pitanju bio doradni centar Šurjan.Pisao kako je bilo kamenčića,kuglica zemlje,licnaste žice...Zvali me posle,izvinjavali se....I vi opet nasednete na to.Piso direktoru RF zvali,pitali da li imam sliku...oterao ih lepo.Zvao i direktoe iz Šurjana da mi maže da sam mu napravio veliki problem...A cena bila momamčka.Prošle godine 106 dinara a pretpprošle 100 dinara.
Ako vam neko nudi fraj seme,a vidite na etiketi ko je dorađivao,zahvalite se lepo i beži kući.Samo čekam da čujem da je neko iduće godine opet ovako nastradaoa,pa da i njega iskritikujem.
 
Tako sam prošao sa semenom 2013 godine.Doradni centar Srbobran,sorta Galina a tona semena koštala 1.000 eura.Nanu li im naninu.
 
Ja sam se bio nameračio da prvo ošpartam soju pa da kasnije prskam uskolisnu travu kad sirak ponovo izađe. Međutim to špartanje se prolongiralo zbog kiše pa mislim da će soja početi da cveta do ponovnog izlaska sirka, i sad zbog toga ozbiljno razmišljam da prvo oprskam a da špartam za jedno dve nedelje. Gledao sam sirak, tamo gde ga ima, nije baš veseo od Pivota kojim je prskano 17. maja. Valda će do kraja ove sedmice živnuti i onda bi bio idealan za prskanje i čišćenje njive. A sa druge strane soja vapi za špartanjem, da se malo raspusti zemlja i ubaci joj se vazduha kod korena. Nisam još odlučio ali mislim da mi je dugoročno bolje da iskoristim priliku i čistim njivu od sirka, pogotovo što ga prošle godine u kukuruzu nisam ni tretirao (a radim striktno dvopolje).
 
E sad sam baš pobesneo.Pa zašto nama služi ovaj forum?Valda da se razmenjuju iskustva i saveti,J a dve godine pišem kako sam nagrabusio sa RF I MK jer je u pitanju bio doradni centar Šurjan.Pisao kako je bilo kamenčića,kuglica zemlje,licnaste žice...Zvali me posle,izvinjavali se....I vi opet nasednete na to.Piso direktoru RF zvali,pitali da li imam sliku...oterao ih lepo.Zvao i direktoe iz Šurjana da mi maže da sam mu napravio veliki problem...A cena bila momamčka.Prošle godine 106 dinara a pretpprošle 100 dinara.
Ako vam neko nudi fraj seme,a vidite na etiketi ko je dorađivao,zahvalite se lepo i beži kući.Samo čekam da čujem da je neko iduće godine opet ovako nastradaoa,pa da i njega iskritikujem.

Zeleo sam tu sortu da imam i nisam mogao da biram doradjivaca. Zvao sam Reiffeisen promotera za nas teren i poslao sam mu slike. Rekao je da ce doci iduce nedelje i da ce i on slikati i poslati svom direktoru.
 
Ovako je bilo kad je posejano
981bd92bab34e075a9c5cec57ff2e604.jpg

A ovako izgleda 10 dana od prskanja totalom sa 4 l/kj
737309a0b849e79ccc02b462a4e42b1f.jpg

a007ba2c38ca298272b5c071bb782345.jpg






Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pero prošao sam tamo pre neki dan.Odličan posao_Obišso sam soje danas .Imso sam šta i videti na parcela gde je u monokulturi.Interesantno da je samo 10-15 m na početku njive.Sumnjam na miraz od kombajna mada kažu da hoće i od ovaca .
6277191022bb1b3b8fdf8e65f0e834d8.jpg
e82c9c6660429bc74dd4f0e4397d0f92.jpg


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh