Soja 2017

Medjuredni razmak sjetve 12,5 cm (zitna sijacica) sorta (ova sto manje curi je bila ika). Dio atara gdje curi 10-11 meteri po jutru je dobilo 5 kisa tokom ljeta po 8-10 litara po jednoj kisi, dio atara di je prinos do 17 meteri bio (sorta slavonka) je dobio 5 kisa isto ali po 20 litara svaki puta. Tu zrno nije ostalo speceno, ostalo je krupno kao da suse skoro nije ni bilo. 50 kg 0-20-30 po jutru pred zimaku brazdu je baceno i to je to. E da to je gornja zemlja bila, a vamo di curi 10-11 meteri tu je donja zemlja koja susu bolje iznese, al evo ipak kisa je kisa i na gornjoj zemlji nije bio napad pauka i plamenjace kao na donjoj.
Datum sjetve oko 3.4. Ako se ne varam

Koje je to djubrivo 0-20-30?
 
Juce ovrsen zadnji 1 hektar fantasta 2900kj jusa.Inace ta soja je letos izgledala gore od galeba a na kraju više rodila
Vec sam pisao ta soja nije letos dobila vise od 7l kise u cugu
I[video=youtube_share;5DFClPBPIHk]https://youtu.be/5DFClPBPIHk[/video]
 
Poslednja izmena:
Znači ako se plati papreno zakup mora da rodi dobro,po kom osnovu ovo funkcioniše meni to nije jasno:sta: Imao si puno sreće ove godine moglo je tu da bude i 400-500kg/kj.Plaća se i kod nas arenda 250-300 eur a vrše najviše 700-800kg soje izgleda da su malo platitli čim je tako malo i rodilo.:ppozdrav:
 
Mora da rodi papreno kad se lupi 330 evra,da je padala kisa bilo bi tu 6 tona,svasta se ovde moze procitati,placali ljidi 200-250 evra,dobru zemlju,pa vrli 300 kg,uvek se nadje po neki rekorder

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Partija ne spava! Siri se. Napredno nema sta!
Kakav drugi utisak moze se steci prilikom takve izjave. Donekle cenjen clan foruma i u jednom glupom postu takav pad! Ko zna koliki bi prinos bio da je placena zemlja 400 e!
E bas svasta!
 
Nisi u pravu kolega Pero da je neka partija pa makar i napredna morala bi sa punim pravom narediti ministarstvima da cene budu primerene prinosima.
 
Nije on dzaba platio toliko. Svako zna svoju racunicu. Da je papreno - jeste ali koliko se da videti, prinos donekle opravdao.
 
Akoje predusev bila šećerna repa takva cena arende u golubincima ne prelazi 250 e. A akoje zemlja od gazde koi redovno đubri drži njivu u kondiciji štose kaže iz nekog razloga neće više da obrađuje zemlju takva njiva prelazi cenu od 300 čak i 350 e
 
Taj ko drzi tako njivu u takvoj kondiciji taj mora da je lud ili ne daj boze . . . . !

- - - - - - - - - -

Koji drugi razlog naci da bi dao zemlju u zakup
 
Akoje predusev bila šećerna repa takva cena arende u golubincima ne prelazi 250 e. A akoje zemlja od gazde koi redovno đubri drži njivu u kondiciji štose kaže iz nekog razloga neće više da obrađuje zemlju takva njiva prelazi cenu od 300 čak i 350 e

Sve što nadjes po 250e ja uzimam

- - - - - - - - - -

Partija ne spava! Siri se. Napredno nema sta!
Kakav drugi utisak moze se steci prilikom takve izjave. Donekle cenjen clan foruma i u jednom glupom postu takav pad! Ko zna koliki bi prinos bio da je placena zemlja 400 e!
E bas svasta!

U kojoj si ti partiji kad si se nakuko
 
Svako zna svoj atar, a po meni jednako bitna stvar onaj ko je pre radio zemlju koliko je ispostio. Imao sam u ponudi neke do bola isposcene arende i nisam hteo ni da pricam o preuzimanju tih njiva.
 
Znaci da dizem cenu arende kad hocu da imam lepe prinose

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh