Soja 2017

Uf što ona u kišnim godinama izraste i dugo joj traje vegetacija a kombaj da rodi mečku kad je vrše, ko uzica.
 
Ma ni sam je nisam sejao ne znam ni ja iz kog razloga par godina(a stalno imao seme besplatno na raspolaganju) a sad cu jos morati platiti seme ZP-a. :ppozdrav:
 
Danas drugar kosio jednu parcelu uslužno prinos bi bio 450 kg/kj. da nije vlage 15% i nečistoće 8,5%(od zelenih mahuna i zrna),a na njivi poispadala već suva zrna...na.eb ove godine samo tako...
 
NA Pa eto Laura, potice iz tvoje omiljene semenske kuce. Bar za pola od onog koliko ti sejes, nece osetiti ni najmanja poljo apoteka da su delili za djabe, a tek institut.
 
A ti brines ko koliko oseti.
Mogao sam ja tebi dati malo mog semena sa vrske da posejes, ja ne bih ni osetio a tvom dzepu bi prijalo umesto onog skupog semena.
Al da ne dubim vise s tobom na tu temu i pravim off.
 
Koliko brzo se soja osusi prirodnim putem( rasirena na ciradu ). Hocu da ostavim sve kuci a primetio sam da su se maune pocele opasno da otvaraju. Ako cekam da sve sazri onda ce verovatno velika vecina da ispadne, pa razmislam da sve ovrsem i susim na najlonu i ciradama. Ako je neko vec to radio moze li mi reci koliko za jedan dan na ovoj temperaturi moze da se spusti vlaga ?
 
nemam nigde beton koji je na otvorenom, samo cirade u bastu na sunce. Predpostavljam da bi ako rasirim tanko vlagu od 15-16 pa mozda i malo vecu 10 sati na plus 30 stepeni, spustilo na jus za normalno skladistenje soje? Da li je neko to radio?
 
Ja sam jedne godine par dana bezuspesno susio soju u prikolici koja je bila oblozena najlonima jer je prikolica bila stara drvena. Mesao sam 4-5 puta dnevno na suncu i nista. Onda sam je jedan dan ispustio na beton i osusila se za jedan dan. Doduse tu je bio dloj oko 60tak cm. Ove godine sam imao u plehanoj prikolici sloj 10-15 cm i uz mesanje je posle par dana na suncu preko 35 vlaga nejako spala. Doduse ovde je vise bilo rec o zelenim zrnima nego o pravoj vlagi. Uglavnom za moje shvatanje beton je najbolji...

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
nemam nigde beton koji je na otvorenom, samo cirade u bastu na sunce. Predpostavljam da bi ako rasirim tanko vlagu od 15-16 pa mozda i malo vecu 10 sati na plus 30 stepeni, spustilo na jus za normalno skladistenje soje? Da li je neko to radio?
Propusti je kroz veliki krunjac za kukuruze ako imas da pozajmis od nekoga.Izbacices travu i zelene maune.Kolega prosle godine na prikolicu od 6 tona izbacio odma posle vrsidbe punu autoprikolicu ambrozije iz nje da se nebi upalila i predao po jusu.Kontam da bi i ti se oslobodio tih zelenih mauna sto dizu vlagu.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Koliko brzo se soja osusi prirodnim putem( rasirena na ciradu ). Hocu da ostavim sve kuci a primetio sam da su se maune pocele opasno da otvaraju. Ako cekam da sve sazri onda ce verovatno velika vecina da ispadne, pa razmislam da sve ovrsem i susim na najlonu i ciradama. Ako je neko vec to radio moze li mi reci koliko za jedan dan na ovoj temperaturi moze da se spusti vlaga ?
Prošle godine sam sušio jedan deo roda na betonu, količinski oko 4-5 meteri, ali sam ipak pre toga pros'tro ceradu, pa noću pokrivao da ne uhvati rosu, i jedan dan je padala kiša fest, i sušio na suncu 5-6 dana, uz mešanje par puta na dan, sloj oko 15-20 cm, i spustio vlagu sa 15 i nešto na 13,6...
 
93b334c512086345898ab0f30e4690bf.jpg


Fantast...neravnonerno zrenje, takodje pucaju zrele mahune...belgu nisam slikao ali mnogo bolje izgleda i verujem da ce dati vise od novosadskih sorti...

Послато са GT-I9100 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh