Soja 2017

Takodje i kod mene će Belga pobediti Savu,i kod komšije koji ima Wendi,Rubin,Savu ali mu Belga jako puno odskače od ostalih.
 
Danas gotov vršaj.Atlas sa vlagom od 12% i Belga sa vlagom 14% i primesima od 7%.Roba na sve liči samo na soju ne.Nešto malo ispod 12 metara po ha.Neću biti na nuli,a šta da sam još i arendu morao platiti.Sad bi me skidali sa grede.
Ovako,ako ne platim kombajnera,on još za ovo i ne zna,biću na pozitivnoj nuli,tako da uže ne diram do sledeće prilike. Ne znam samo kako da kombajneru saopštim da nemam za uslugu.Srce me boli,a moraću mu reći,ne sme se lagati.
 
Završili sa suncokretom odem popodne da uradim nesto uslužno.
IMG_20170827_132455.jpg
[/URL][/IMG]
Sorta maksimus prinos 200 kg po jutru.Rekao sam lepo bolje da je nekosimo vec da se zatanjira kasnije i poseje psenica jer je peščina ovde,jeftinije bi bilo.
 
I jos ostane za kiselu vodu...

Послато са GT-I9100 уз помоћ Тапатока
 
Ja jednom mušteriji radim jedno jutro(koje mi je usput,a neda u arendu)komplet ko i svoje.Kad predam i naplaim rod ja uzmem svoje ,a on računa kolko je dobar u odnosu na arendu,prošle godine bio kukuruz:osmeh:Ove godine soja sorta sava prinos 400kg.Večeras bacim oko u svesku dužan 25000.
Kako će reagovati kada sam mu jesenas nudio 200e (moram ga častiti što nije hteo):ppozdrav:
 
Tesko je to odluciti da se ne kosi . Ipak neznas prinos dok ne probas . Evo ovaj imo 200kila po jutru pa ce imati za kombajn a moglo je ladno da se desi da je imao 400 kila . Ja jedne godine odlucim da nekosim soju na 5ha kolko je lose izgledala , al reko aj da probamo par krugova . Nakraju nacurilo 700kg po ha a soja bila 45 centi kila.
 
Obisao sam danas Wendy, pola njive zrelo pola nije (u smislu nejednakog zrenja). Tamo gde je zrela sve se zuti dole od zrna. Na slici je deo koji nije jos za posao, kombajner mi kaze da je veca kolicina neizvrsene soje iz zelenih mahuna od ove prosute. U svakom slucaju utorak je kosim pa sta bude, sutra je svetac a i kombajner ne moze. Ne secam se da je jos neka godina imala problem sa otvaranjem mahuna u ovolikom obimu. Uzgred, na Savi je mnoogooo manje zrna prosutih iako je znatno zrelija od Wendy.
73b1cce24490917a805fc4afc6d0a13a.jpg


Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Obisao sam danas Wendy, pola njive zrelo pola nije (u smislu nejednakog zrenja). Tamo gde je zrela sve se zuti dole od zrna. Na slici je deo koji nije jos za posao, kombajner mi kaze da je veca kolicina neizvrsene soje iz zelenih mahuna od ove prosute. U svakom slucaju utorak je kosim pa sta bude, sutra je svetac a i kombajner ne moze. Ne secam se da je jos neka godina imala problem sa otvaranjem mahuna u ovolikom obimu. Uzgred, na Savi je mnoogooo manje zrna prosutih iako je znatno zrelija od Wendy.
I kod mene skoro pa isto stanje sa Wendy,tačno da neznaš šta raditi...:udri:
 
Skinut Galeb.Otvoreno mnogo mahuna,mnogo zelenih,slama sporadično zelena.Prinos 600 kg/k.j sa vlagom od 12,3% i primesama od 11%.Od ove godine zelene mahune idu u primese pa je opšti utisak boli glava.
 
Juce obisao jednu parcelu najranije sijana . Kraj marta . Dukat. Prosulo se mnogo a i onako nema nista . Danas slava sela pa cemo sutra kako bude . Najbolja za tanjirace.
 
26.8.2017. smo skinuli jednu parcelu soje (Srbobranci znaju, na Segedincu kod Pajicinog salasa). Dukat, mnogo otvorenih mahuna, a posle mnogo zelenih mahuna u prikolici, vlaga 10,5 primese 4%, a prinos 825 kg po jutru.
 
Juče skinuo u Mačvi 2ha soje Sava,počela da se otvara pomalo ali ima i zelenih mahuna.Prinos oko 2-2,5 t/ha,nisam merio ali mi kombajner kaže pošto je njegova prikolica da ima oko 4,6-4,8t.Neka bude i 4t,na ovakvu godinu je i više nego što sam se nadao.
 
Nazad
Vrh