Soja 2017

Dragane ti da seješ fantast jel ti treba slama za grejanje::namigivanje::.
Pitaj ti tog drugara jel ima koju tonu paradaiza treba mi za sok,menjam za jabuku.
 
Pa eto ti imas iskustvo. Ima veze i to, u kojoj meri se poseje a najvise vec koliko dugo, a ti bolje da i ne komentarises kako sam i rekao, od juce sejes soju. Sta ti znas o sortama soje a i da ne pricamo za medjuredni razmak, razmak u redu i jos sto cuda!
I zasto trubim? Zato sto taj Maximus na istoj parceli pored Trijumfa je ispusio skroz pa ga trebam opet posejati jer ga Dragan iz Kozjaka seje! Vidis da se nalupetas bez ikakve veze. Jesam li ja pokusao tebe ili nekoga da ubedim da treba iskljucivo Trijumf da se poseje? Nisam! A imam pravo da napisem o bilo kojim rezultatima i sortama dali u pozitivnom ili negativnom smislu!
I za kraj, nije mi jasno zasto ti ovo treba da skaces preko rude bez potrebe, plus znamo se!
 
Е Драгане бориш се са ветрењачом,ако разумеш шта хоћу да ти кажем.
Mi smo drugari pa se na kraju dogovorimo :haha: Samo sto on voli da vredja a ja to ne radim bas ako dodje 'gur guzi' Em sto je stariji i nacionalna manjina a to sve neko belezi pa kad izvadi citab moz da bude svasta :ppozdrav:


- - - - - - - - - -

Dragane ti da seješ fantast jel ti treba slama za grejanje::namigivanje::.
Pitaj ti tog drugara jel ima koju tonu paradaiza treba mi za sok,menjam za jabuku.
Kasno mislim da je zavrsio, i ja zamalo da ostanem bez :)) Ej! za slamu moras da mi ostavis, ne treba mi puno nekih 1500bala :)) Ce se cujemo za tu rabotu, kad kreces u vrsidbu?
 
Predlozicu Peet-a kao referenta soje na forumu i ko ne poseje Trijumf i ko seje pre 1 maja odma dobija karton. :osmeh:

1 Ima tradiciju.
2 Seje mnogo jutara.
3 Patriotski seje domace seme.
 
Zavrsio onih 5+1 kj. Prinos Save 330 kg/kj.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Јуче скинули Саву...12кј, дало 2680кг...или нешто мало преко 220кг/кј....сад чекамо ове сорте које су добиле кишу у пар наврата, мада ни оне не обећавају много. Венди готово да и нема махуна...а и оно што има полу је празно...
 
Danas radimo tambor,do sada sto sam predao bilo je 1700kg/kj... Ocekivao sam 2t ali sam prezadovoljan sa ovim... E sad cu preci na drugu parcelu isto tambora pa cu videti sta ce biti... Ali na zemlji ima oko 200kg/kj sto je poispadalo... Videcemo sta ce biti... Inace gledam soje po ataru,znaci nema soje koja ne otvara maune,sem kasnih sorti...
 
Na silosu mi kažu da je Viktorija tražila da se zelena pasuljasta zrna računaju u primese. Ja sam sa vršidbom čekao koliko god sam mogao (vlaga mi je bila 8.7%) pa je opet bilo zelenih zrna i skidanje na primesama. I sad budi pametan, vrši zelenije pa da te oklamaju na zelenim zrnima, ili čekaj pa gledaj kako se mahune otvaraju. A ove godine izraziti nejednako zrenje, većina se presušila a opet preostalo još dosta biljaka sa zelenim mahunama...
 
Predlozicu Peet-a kao referenta soje na forumu i ko ne poseje Trijumf i ko seje pre 1 maja odma dobija karton. :osmeh:

1 Ima tradiciju.
2 Seje mnogo jutara.
3 Patriotski seje domace seme.
Tolko me zaboli kad je ko seje, sta seje i sta radi! Nikoga ne ubedjujem sta i kako! Ali ako je forum ne vidim zasto ne bi svako izlagao svoj nacin rada! Vise se ti jedis od mene zasto ne rade svi kao ti i tebi slicnima. Ja sa sigurnoscu znam kako meni odgovara!
Sto se tice setve na 70 ili 50, ovde 95% je poseju na 50 pa cak i 45 ali normalno da se vodi racuna o broju zrna ( ko vodi, a znam i takve koji ne vode racuna) po kj ili po ha i jos uvek sam siguran da veci razmak izmedju zrna a manji medjuredni razmak je bolji od obrnutog, odnosno manjeg razmaka izmedju zrna a veceg medjurednog! Da nisam radio i ovako i onako onda ne bi ni pisao o tome. A ti vise slusaj i uci jer si jos zelen, ali ne od mene jer ja nista ne znam!
Ako sam vam ja smesan zbog te setve na 50 i vi ste smesni svima ovde u okolini!
Patriota ili ne ali NS seme soje je nesto sto stvarno valja kod nas!
 
Mora soja da se otvara kad je napolju 35 i više stepeni i to sve na ovu muku ali no.Najviše dosad što sam ovro je jedna usluga 9kj i ima 910kg po kj prosek, sorta sava, kod mene sava od 600- 700kg po kj a apolo 700-800kg po kj i neosipa se prilikom vršidbe i seme lepo krupno sobzirom na prinos, sava će najverovatnije u zasluženu penziju, hvala joj na svemu što mi je stvorila.
 
Derane pratim Lauru od ZP-a ove godine, uspecu od komsije da iskukam za 1ha probe,ove godine dosta bolje podnosi susu, pa iduce godine da ti ostavim za seme kao ti onda Savu meni.
 
Nazad
Vrh