Soja 2017

Sejo sam vise puta na 50 i nisam video nista da je bolje ali to je moje misljenje dokazano dosta puta u svojoj reziji ( pretezno gornji teren ) . I ovde ima njih koji se kunu na 50 cm al oni u glavnom i rade usluge pa mi nisu relevantni .
 
Nek se pitaju sad svi koji seju na 70 cm da li je isto na 70 ili 50. Sad ce neki reci da prosle godine nije bilo razlike. Tacno, skoro da nije bilo razlike ni medju sortama. Ali u susnim godinama dolazi do razlike!
I da ne zaboravim, cak ni ravnjac ove godine u ranijim setvama na 70 cm ne bi vas spaslo!:osmeh:
Trebao si onda i kukuruz posejati na 50, mozda bi te to spaslo da manje kukas ? :ppozdrav:
 
Trebao si onda i kukuruz posejati na 50, mozda bi te to spaslo da manje kukas ? :ppozdrav:
Na tebi je malo vise da ispitujes to ti je struka, meni ono kako radim i sta radim je sasvim dobro! To sto sam sve izlagao oko kukuruza nije kuknjava vec cinjenice realnog stanja po poljima! Ali drago mi je kad vas vidim mladje da imate volju za rad, ali zapamti da jos dugo ti treba da naucis neke stvari, a kad mislis da si ih savlado moze lako se desiti da za tren saznas da mnogo toga ne znas!:ppozdrav:
 
Od kad ja sejem, 2009. je jedina godina da smo sejali na 50cm i nismo se proslavili. Nismo ispostovali setvenu normu vec smo malo preterali i kad je zasusilo, imali smo solidno manje od komsiluka iako je soja lepo izgledala. Mozda ta setva na 50 moze da pije vode ali da se redje poseje. Kod nas u selu njih par seju na 50, ove godine su im soje mnogo ranije pocele da zaostaju e sad da li zbog preguste setve kao kod mene pre par godina ili neceg drugog ne bih znao reci. Bilo kako bilo, ja cu je i dalje sejati na 70. Ko je u pravu u celoj ovoj prici je jako relativna stvar i ne treba ljudi da se jedite oko toga.

P.S. Znam ljude koji su iz zezanja posejali nesto malo kukuruza na 50 pa su brali jednorednim beracem :D
 
Pioneer soja ima y gene pa na godinu ne moze biti semenska i ja sam to hteo pa mi reko pioneerac da ne moze da je i on hteo.
 
Mislim da je kod sjemenskih soja uvjek u pitanju sorta i da nema hibrida pa i kod Pioneer , samim tim nevidim razlog zašto se nebi ostavljala za sjeme.
Imao sam ja prošle godine B63 od Pionira , ali nisam bio kad je kombajnirana , i dok sam stigao stari je to sve pomiješao .Koji je ovo hibrid klega , jel B63 ili neke ranije , čini mi se da ima neka N10 ?
 
Nek se pitaju sad svi koji seju na 70 cm da li je isto na 70 ili 50. Sad ce neki reci da prosle godine nije bilo razlike. Tacno, skoro da nije bilo razlike ni medju sortama. Ali u susnim godinama dolazi do razlike!
I da ne zaboravim, cak ni ravnjac ove godine u ranijim setvama na 70 cm ne bi vas spaslo!:osmeh:
Samo ti prijalo ovo Markovo pisanje i nista vise, to ne mora da znaci u globalu, prijalo ti zato sto si u toj prici na 50, a da si na 70 pisao bi sasvim nesto drugo na necije ovakvo izlaganje, meni ne smeta samo je providno kad je covek pristrasan...

- - - - - - - - - -
 
Pokosena prva parcela od 2.75 KJ. Sorta Lissabon ( 000 grupa ) sejan 16. maja prinos 1300 kg/kj. Sledeca parcela ce biti za nekih sedam dana koja je 00 grupa.

66m2xw.jpg


 
Samo ti prijalo ovo Markovo pisanje i nista vise, to ne mora da znaci u globalu, prijalo ti zato sto si u toj prici na 50, a da si na 70 pisao bi sasvim nesto drugo na necije ovakvo izlaganje, meni ne smeta samo je providno kad je covek pristrasan...

- - - - - - - - - -
A kako ti znas sta meni prija ili ne prija?! Ili kako li je u globalu kad ti od juce sejes soju i to po par kj, nego eto aj i ti da napises nesto pa da protivrecis! Ako ti ne smeta ni mi jasno zasto? Bas svasta!
 
Danas kosio savu ,počela se znatno otvarti,Koji red više od 2kj prinos 680kg nečega što se nemože nazvati soja.Kad bi se pustila kroz selektor ni zrno nebi prošlo na drugu stranu.A iz kombajna uopšte ne izgleda loše.
 
Pa bas svasta! Sad zbog jednog rezultata da se svi zapitamo, zar nisi izvali tesku glupost?
U temama soja vec koju godinu trubis trijumf pa trijumf, a kod mene ga rasturi Maximus u po dana i noci, e sad dal ti da sejes maxi zato sto je kod mene dobar ili ja da sejem trijumf zato sto ga ti toliko falis ili ce mo sejati ono sto se kod nas samih pokazalo dobro? Imamo razlicite tipove zemljista a kod soje se to bas lepo manifestuje kako i sta sejati.
Par jutara :haha: eno drugar sadi 1kj paradajza na otvorenom i nema pojma, nista to ne valja kod njega, jer ne radi 10kj
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh