Soja 2017

Drugar juce ovrsio Savu vlaga 9,5 prinos 1600kg po kj
 
U normalnoj god kad je normalno i jednako zrenje sa koliko procenata zelenih mahuna može da se skida soja,baš da bi se izbeglo prezrevanje tj pucanje zrelih mahuna?
U normalnoj godini ne smes preterati sa azotom i neces imati problema sa zelenim maunama.Kod mene je odokativna metoda ako vidi u kanti dosta zelenih mauna onda pocne da kenja na prijemu al ja imam tri otkupna mesta u selu pa ih sve obigram i vidim gde mi je najbolje.Desavalo mi se da mi na jednom mestu meri vlagu 14,5 i necistoce 16% a onda odem na drugo i tamo vlaga 13,5 a necistoce 4%.Ko je tu lud ne znam.Oni na prijemu samaraju kako hoce.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
A najvažnije???:ppozdrav:
Vlaga 10,3% nečistoće 3,2% prinos 1410kg/kj. predato u Hrana-Produkt gde ove godine nema lagera.
Predusev tritikal,predsetveno 100 kg/kj. 3x15 setva 31. marta na 70 cm. razmak izmedju zrna 3 cm.
Zaštita dinox+harmony u splitu,bez zaštite od sirka,1 špartanje i jedno plevljenje.
edit-Cena se još ne zna,a ka' će ne znaju...odprilike kad se skine 1/3 soje.
 
Poslednja izmena:
Kod nas maximalni prinosi oko tone po kj , namanji prinos 200 kg po kj. Užas. Ove godine soja će biti deficitarna roba.
 
Danas smo predali soju pokošenu u petak i prinos je ravno 800 kg/kj... Od kada sejemo soju, a da ja pratim a to je od 2010, ovo nam je ubedljivo najgori prinos, tako da pitanje je dali ćemo je u budće i na koje površine sejati, možda eventualno za upotrebu u tovu svinja...
 
Bio na otkupnom mestu danas pa se povela priča o prinosima, najjača soja dala 1500 kg po jutru to je za sada, inače se kreću prinosi od 700 do 1200 prosek.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Photo0564.jpg
Photo0565.jpg

Photo0563.jpg
Photo0567.jpg

Nema koja se ne otvara neka više neka manje a ima i 20% zrna kao sa treće slike.
 
Juče skinuo u Mačvi 2ha soje Sava,počela da se otvara pomalo ali ima i zelenih mahuna.Prinos oko 2-2,5 t/ha,nisam merio ali mi kombajner kaže pošto je njegova prikolica da ima oko 4,6-4,8t.Neka bude i 4t,na ovakvu godinu je i više nego što sam se nadao.

U kom si ti ataru komšija imao takav prinos i jel si išao na kraju na vagu ili samo odokativna procena?
 
podbeska1.jpg
[/IMG]
podbeska2.jpg
[/IMG]
podbeska3.jpg
[/IMG]
podbeska4.jpg
[/IMG]Evo moje soje na višljem terenu setva 5 Maj,ima po koja otvorena mahuna ali te što se otvraju su one naj sitnije i smežurane,na ovoj njivi ima dosta zelenih i ja lično to još ne bi dirao bar dva tri dana šta mislite?I koliko se može ovde očekivati,s obzirom da nisam skidao ništa pa ne znam...
 
Данас ми је пресела соја и ова наша работа сељачка...Отац је могао да остане без руке услед непажње и журбе да се скине што више исте...срећа у несрећи је да се све десило под селом и да је комшија био на његовој њиви па га је однео на хитну колима, да му закрпе руку...да не дужим причу, оно што је скинуто пребацило је магичну цифру од 1000кг/кј за 40кг, тачније било је 1040кг/, примесе 3%, влага 10,3%...

сутра и наредних дана пауза, соја је сада у трећем плану...
 
Ne mogu da verujem da se prinosi za nedelju dana 5puta povecali sta ce biti do kraja zetve prinos veci nego lane.
 
Није то моја соја...то је од покојног кума, а та соја је била под селом и добијала је кишу, а и лед када су у пар наврата кише падале...иначе ја сам јутрос радио и моју, 480кг је био принос, а сорта Белга...све зависи од њиве до њиве и колко је у том делу атара пало кише, а и када...аки Вам је за утеху, Венди која ми је на 8кј нећу ни скидати јер нема ништа од ње...значи ссмо ће најесен тањирача да је преоре па да ту могу да посејем пшеницу, а можда после дуже година рокнем и репу на пролеће...
 
Zašto na Veliku Gospojinu praznik uspenja Presvete Bogorodice radite? To je jedan od najvećih hrišćanskih praznika treba se paziti jer to što se vama desilo nije bez razloga.Namoj me pogrešno shvatiti, ali iskusio sam slično daleko bezazlenije je bilo, od tada na svetac nema nikakvog posla.
 
Nekoliko puta nam se desilo da zetvu ili neku drugu bitnu radnju obavljamo na crveno slovo. Tako smo soju skidali na Mitrovdan i Avramije jer je to bio zadnji voz ili ostaje kuca bez para. Hoce to na praznik neka nesreca ako se radi. Tata je isto tako na neki veliki praznik radio i ostao bez 4 prsta na levoj ruci.
 
Nazad
Vrh