Soja 2016

Kad misliš je raditi,Belga mi ovako sa slike ima manje lišća a stabljika po di koja se zeleni...
 
ma neboj se ti tog zelenisa... samo gas... a gazde ako se pitaju onda vezi konja di gazda kaze... kod nas sve zeleno a maune suve i tako vrse vlaga 16 17 nema veze samo daj... mi lani vrsili kad gurnes ruku u soju nalepi se koliko je vlana od te stabljike i na kraju 17.5.. i bilo bolje nego ono sto smo cekali da skroz sazri
 
Moja belga ima vise lisca, sutra je kosim, danasnja vlaga 11,3. Mindjusar kolika je vlaga na tvojoj belgi?
 
Nego kako, kosis naslepo? Tako radim zito, suncokret sam merio i sad soju, sto je to problem.
 
U soji su problem zelena zrna,kad sazri,da odokativno nema više od 2-3%zelenih zrna,tad vršem,a posle kiše,kad se propirne zemlja! Žito zavisi od slame,merim iz kombajna,al nije nikad bilo da smo izašli a da nismo radili! Kukuruz na grickanje potrefim u 0.5% kad je oko 14-17% ,a za ostalo vlagomer
Pšenicu i soju nikad nisam trebio ručno
 
Ja nacupam 10-20 struka ,gurnem u najlonsku vrecu , zavezem ,predjem autom par puta i ostane zrna na dnu. Brza mi je sut metoda. Sutnem soju nogom ako ispada zrnje moze da se radi.
 
Možda u ponedeljak

Minđušar, mi nismo izgleda sejali istu Wendy.Bio sam u nedelju u obilasku,moja bila zelena kao jed,tek po koja liska počela da žuti.Nije mogla za pet dana ovako sazreti.Zemlja je mačvanska,osrednja,a jedino možda što sam je dva puta folijarno prihranio krajem juna(humisuper,bormax, cirkon,asfert..)?Mislio sam ove nedelje da ne idem u atar zbog ove moje alergije na ambroziju ali ću izgleda morati da je vidim,naročito kad sam sad pogledao ove tvoje slike!

- - - - - - - - - -

Baš si me zabrinuo,sad sam i iznenadjen i uvredjen!
 
ma neboj se ti tog zelenisa... samo gas... a gazde ako se pitaju onda vezi konja di gazda kaze... kod nas sve zeleno a maune suve i tako vrse vlaga 16 17 nema veze samo daj... mi lani vrsili kad gurnes ruku u soju nalepi se koliko je vlana od te stabljike i na kraju 17.5.. i bilo bolje nego ono sto smo cekali da skroz sazri

Ne može gas ako ima dosta zelenih mahuna to kombajn neće izvrći,to je čist gubitak em će podići vlagu... 17.5 je velika, za mene koji skidam i ostavljam seme kako misliš da sa tom vlagom ono boravi u đžaku,čemu žurba pa vršidba nije ko svet ni krenula nije novembar mesec da nas vija kalendar
 
Danas zavrsen balkan sa 4 Kj i frtalj t,j 4,25 jutara 9420 kg sa vlagom jedna 9,9 i 12,8 prezadovoljan,
Unija polj.proizv. placa 40 din sa PDV
 
Nazad
Vrh