Soja 2016

Pali prvi otkosi na lokalitetu B.petrovac sorta sava 2940 kg/kj
Koliki su kod vas kj,sto kaze moj brat kad mu sejem onda je jedna povrsina zemlje posto mora da kaze istinu zbog semena,a kad mu udje kommbaj u njivu onda obavezno kaze da je druga povrsina da plate manje kombaj,i onda ispadne al je rodilo.
 
Može se tako reći.Nakon prošle kiše usevi kao da su ošureni nečim.Potpuno zeleno lišće u roku od par dana nakon te kiše skoro je nestalo.
 
Kakav ku... 2940 kg po kj,dok ne bude 4000 kg po kj ,ne priznajem godinu,nemojmo se lagati o tim sramnim prinosima ispod 3 t po kj,budimo realni:haha:
 
Cale juče ovrsio soju, 2,5t/kj. Sorta sava. Korišćen super start u setvi elixirov. NJivu prvi put radimo. Bila je ogromna rupetina za halu, koju smo zatrpali zimus. OStala još jedna tabla, tamo je bila zelenija. ISti dan su sejane njive.
 
Ma cena je i nebitna kad je ovoliko rodilo koji ce **greška i cene.Nije mi jasno i svi predaju a za novce nepitaju,a kod mene 10 puta pitaju dal je akontna ili konacna
 
Prinos blizu 2900 kg/kj. mogu da potvrdim u našem ataru...
I molim proizvodjače soje koji postignu prinose veće od 2t po jutru da neobjavljuju jer će samo biti ismejani i proglašeni lažovima od autora pretnodnih postova...
 
Svim rekorderima čestitam na ogromnom uspehu. Sigurno će se i otkupljivači, preradjivači i izvoznici ovako javno i sa velikim ponosom pohvaliti sa zaradom koju će ostvariti na soji i ostalim kulturama.
 
A ja sam mislio da samo proizvodjaci ispod 20 god. starosti postignu prinose od skoro 3000 kg/kj,:osmeh: kad ono i neki koji imaju vise od 30 tvrde da je to muguce!!!:osmeh:
Za laganje kulturno se kaze da je neistina, pa neka onda ovo bude neistina!
Za sve koji ne znaju koliko ara ima jedan kj nek se raspita kod rabadjije ili neka pogleda na njegovom profilu!
 
Čitam ove prinose dobri ste nema šta.Ja sam juče počeo da kosim soju,imam ukupno 5 jutara morali smo da prekinemo ,jer nije moglo sve da stane u silose kod otkupljivača,ne znam više odakle curi,kad isprazni silose nadam se da će ostatak da stane da ne bi morali i drugi put prekidati
 
Prinos od 3 t po kj je moguc i imao sam ga pre par godina pisao sam na forumu.
Ove godine imam sortu galeb koja je slepljena sa zemljom, a odmah pored imam favorit koji je sejan u junu i bice sigurno veci prinos od galeba
 
Nazad
Vrh