Soja 2016

A ja sam mislio da samo proizvodjaci ispod 20 god. starosti postignu prinose od skoro 3000 kg/kj,:osmeh: kad ono i neki koji imaju vise od 30 tvrde da je to muguce!!!:osmeh:
Za laganje kulturno se kaze da je neistina, pa neka onda ovo bude neistina!
Za sve koji ne znaju koliko ara ima jedan kj nek se raspita kod rabadjije ili neka pogleda na njegovom profilu!

Jesi i ti isto učio od Rabadzije koliko ima ara jedno katastarsko jutro,pošto nas savetuješ tako?
 
Stvarno ljudi sto ne gledate svoja posla. Sta vas briga gde je i kome kliko rodilo, ili nije. Ako je rodilo, a nema razloga da nije, sve je to njihovo.
Iskreno se nadam da ce kod nas prosek biti veci nego inace, a to je nekih 1600 kg/kj. Sve preko toga je dobro, a preko 2200-2300 kg je fenomenalno.
Kod nas zetva nece jos najmanje 7 dana.
 
Bice paore i vise od toga, ko je iole uradio agrotehniku u soji, ova godina je utrefila sa sojom sto se vremena tice.
 
sreo sam neke ljude iz sela de pade f 117 i kroz pricu dodje i soja na red . kod njih kazu jos zelena zetva tek treba da pocne a kako kazu soja na njihovoj zemlji se oseca kao kod kuce . sta se tu onda moze navrci bice cudo . bas se moram raspitati.:ppozdrav:
 
@Laufer pocela je i ovde polako da se radi soja,naravno koja moze,prinos se vrti oko 2 t/kj gore dole. A danas sam obilazio maksimus koji mi je u rumskom ataru,trebao mu je jos neki lep dan da moze da se radi.
 
Steta sto pada, inace bi danas kosio 2.5 kj od jutra do mraka, cim toliko soje ume 1 kj da rodi!
E sad dali zbog tako dobrog prinosa ili mozda zato sto mi je mnogo veca parcela, a meni ni u ludilu nije palo na pamet da je veca!
 
Možda i rodilo nekom toliko otkud znate???Danas kod mene palo 13 lit. kiše i treba da nazovem lažovom onog kod koga je palo 33 lit.:sta:
 
Nije to ne moguć prinos.Složile se sve kockice i eto osmeha na licu po pitanju prinosa.Kod mene neće biti toliko a opet stanje je u odnosu na prošlu godinu par ekselans.
 
Ma nije u tome fazon, već u činjenici da su moje jutro zemlje i ostalih, veoma različita po površini...
Razumeš?
Inače Soju planiram da vršim u Četvrtak ili Petak, raspitao sam se kod otkupljivača iz susednog sela, veli da je ako predam Soju, akontacino plaćaju 35 dinara, a ako cena ode gore, mada kaže da neveruje, doplatiće, i već zna koliko, tih dinar dva preko...
Na aparitet, za 100 kilograma Soje, mogu da dobijem 82 kilograma Sojine "pogače", ako se odlučim na taj vid "saradnje" s njima...
Još nisam odlučio konačno šta ću...
 
@Kris80 E, svasta sad! To nikako nije sve jedno i poredjenje nije uopste adekvatno!
U ostalom nek pricaju sto god zele, meni je ravno, niti dajem nekome nit mi uzima!!!
 
E bas tako Maticu! Kosis usluzno na 100 m od tvoje parcele i znas tacnu duzinu parcele a treba da precutis sto kazes da bi radio, kad tvrdi da je njegova parcela kraca, jer kao zato je sire kj! Ni to nije neki problem, dok sutra se ne hvali po selu kako je imao neprikosnoven prinos!
Samo da se ispovracas, nista drugo!
 
Šta da se radi.Sve je to trka za novcem na žalost jer ne može se živeti od vazduha i masnih kolača a svako voli da zaradi nešto ako je već u mogućnosti.
 
Najveci lazovi su oni koji se najvise prave posteni.
Ima i onih kojima je soja lose rodila, pa su ljubomorni na ove sa vecim prinosima. :osmeh:
 
Nazad
Vrh