Soja 2016

Sad čitam na "ns seme" da je dužina vegetacije 11o dana,ne znam zašto mi u glavi podatak da je vegetacija 90 dana:sta:
 
Neko grubo nepisano pravilo je da deset dana kasnija sjetva kod soje = 1 dan ranija žetva . KOd soje su drugačija pravila vegetativne i reproduktivne faze nego kod kukuruza . Pisalo se o tome par puta.

(u stvari 4 dana ranije sijanje daje 1 dan ranije žetvu , izv nešto sam se pogrešno preračunao ovamo )
 
evo soja danas, nakon 4 dana od slika prije, s tim da je dosta hladno, a ujutro najavljuju oko 0 stupnjeva





 
mislim da ću uzeti harmony i lagunu u kombinaciji, jer ima dosta trave, a tek za četvrtak, petak najavljuju normalno vrijeme, pa ću nadam se tada i oprskati
 
I moja soja je otprilike u toj fazi rasta kao i ivanz-ova, a za jutarnje sate najavljuju mraz, pa me zanima kolika je tolerancija na niske temperature soje u ovoj fazi rasta?
 
Opet mraz ujutro, sada je otisao, al u 7 je sve bilo bjelo....nadam se da nece biti stete, ako danas prezivi, nema vise najava za niskim temperaturama
 
Soja prezivljava kratkotrajni mraz i do -4 C.

Decki,
kod mene soja sijana 13.04., izašli kotiledoni i negdje počeo prvi par listova, a noćas opžio mraz, danas popodne sve pocrnilo, što da očekujem, radio se o nekih 7 ha, ono što je sijano dva dana kasnije još uvijek ima dosta ispod zemlje, ali tamo se vidi da sve što je nadiglo zemlju je pocrnilo
koliko da čekam prije negoli krenem u presijavanje?
Prognoze?
Poz
 
Cekaj da proce ovaj kisan period i nista ne diraj. Za soju nije kasno ni u maju da se seje, ako mora.
 
Slikana danas
20160427_170158.jpg


- - - - - - - - - -

Krece prva troliska
 
Nazad
Vrh