Soja 2016

Belga

KuGvzWt.jpg
[/URL][/IMG]
Rh6bEi6.jpg
[/URL][/IMG]
 
11.aprila corum+harmony, sad pratim i cekam za drugi tretman (0,9L + 4gr).
 
Imam palamide na jednoj parceli,soja je posejana pre par dana,hocu da odem dok nije nikla da tu palamidu oprskam totalom,dal je neko mozda mesao total sa jos nekim herbicidom za resavanje korova koji su ponikli dok soja jos nije nikla,i sa kojim herbicidom,ili da idem samo sa totalom??
 
Idi samo sa totalom i udri. Pola litra ili litar na 10l i miran da budeš.
Ovo je prejaka doza. Ja kada prskam medje, sipam pola litra na 17 litara prskalicu, i sve ubije. Cak i velike zbunove. Mladu palamidu moze da ubije sa mnogo slabijom dozom.
ja sam prskao totalom njivu gde sam tek posejao soju, i sipao sam 4 litra totala na 150 litara vode.
 
Uradjen prvi tretman na prljavijim parcelama. Pola doze po ha bentazona-savazon + oksasulfuron-dynox + tifensulfuron metil-okvir. Od korova abutilon, cicak, tatula i po koja ambrozija.
 
što sam ja to gusto posijao, sada shvačam kada vidim kako je kod ostalih izašla.....
 
Aj videćemo,uostalom nije ni bitno kada stigne samo da probamo, pre dve godine je sejana 14 juna posle ječma i stigla nedelju dana pre trijumfa koji je sejan negde krajem aprila.
Prošle godine sejan tj presejana neka pšenica krajem maja i stigao 20 dana pre apola na istoj parceli(falilo semena pa ubacio apolo).
 
Nazad
Vrh