Soja 2015.g.

Soju mi je dobro izudarao led. Pored izbišenog lišća, ima i neki procenat gde je i samo stablo polomljeno (na jednoj parceli u provlaku gde je led bio najjači ima baš dosta izlomljene stablike). Da li će prskanje od sirka (u planu Flupisor 1.3 l/ha) negativno uticati na tu oštećenu soju? Od leda je prošlo dva dana, i tamo gde ga je bilo malo (samo izbušeno lišće) bi možda moglo sutra da se prska, dok tamo gde su i oštećenja stabla neće moći u njivu još dva dana. Sirak je takav da bi ga trebalo što pre prskati, a opet ne znam koliko je potrebno soji da zaceli opisana oštećenja?

p.s. Slikao sam večeras sve, ali nešto zeza PostImage pa ne mogu da podignem slike.
 
Dukej,mislim da možeš slobodno flupisorom ...možeš dodati neku prihranu preko lista...
 
Pregledajte cesce soju zbog gusenica ja sam pre nekoliko dana odustao od prskanja pa sam se zajebao danas idem da odradim a stete vec ima. Pregledam nadjem samo malo izbusene na 1.6h cetiri gusenice i odustanem i debelo se zeznem danas ima i mnogo izbusene i mnogo gusenica i to sad one zelene.
 
Soja na jesen ako bude 30din bice dobro. Potpuno se slazem sa Mindjusarom, da nam sprmaju igranku.
 
To je ocekivano potpuno. Gde god idem i bacim pogled na atar soja. Imam utisak da je ima jednako koliko i kukuruza u nasem ataru. Hiperprodukcija kao sa secernom repom prosle godine.
 
Danas cujem pricu od coveka koji je bio da proceni stetu od leda da viktorija od todorica kupuje uljaru u Sidu i da ce sada imati monopol nad celom drzavom u otkupu uljarica bice gadne jebade vec vidim astronomski niske cene u otkupu!::lose::
 
Da se ja putam ne bih im nista dao,ni soju ni zito,nista. Pa nek sve uvoze kao sto u rade.
 
vrsrhx.jpg
15i97c0.jpg

A ima i nekih gusenica
k3691f.jpg
b85opj.jpg
 
Nazad
Vrh