Soja 2015.g.

Od kad je to Todoricevo??
Kako sam razumeo jednog poljoprivrednik iz Macve, on kaze da je uljara u Sidu u vlasnistvu Viktorije:sta:.
Ako bude 28dinara/kg, pa radije cu da je svu zapalim ili da kupim svinja pa otpocnem tov nego da je dam po toj ceni! Bas neki veliki pad cene. A ja se taman ponadao na jesen... Pitam se kolika ce biti cena ostalih useva?
Iako sam protivnik monsanta i GMO soje, na kraju cu poceti da je sejem. Kad je u svetu cena skoro ista kao i NO-GMO, sto da je ne posejem.

Danas smo poprskali deo nase soje. Sramota me da slikam koliko ima korova:haha: Pravi herbarijum, ali bilo je nekad i gore pa se na kraju uspela ocistit pomocu dobrih preparata. Prosle godine je bilo jos vise trave, a na kraju mi na necistocu odbili 0,2%. Dynox razbucao korove. Danas sam isao Dynox 80gr/ha i Okvir 8gr/ha i jos preko lista prehranio sa Yara kristalonom. Sutra nastavak pa pauza dok ne krenu korovi u drugoj parceli.
 
Razlog je - moze im se. A mi smo budale sto se ne udruzimo i ne formiramo svoju preradu, gde bi MI proizvodjaci bili vlasnici i prerade. Kooperativu kao svugde po zapadu. Ovako nas 'ebu a mi se namestamo jos...
 
Upravo tako,najveca slabost nam je nemogucnost dogovora,i naravno da ce na tome da zaradjuju,pa gde to ima da bude gotova vrsa a da se ne zna cena kao prosle godine.
 
Uvek ima ovaca za šišanje zato šišaj dok ćute.Sto se tice cene uopste svih poljoprivrednih proizvoda mislim da odredjeni ljudi znaju cenu,jer u suprotnom kako bi pravili ugovore za repromaterijal a da ne znaju kolika je njihova zarada.Jedino mi ne znamo nista a indirektno radimo nasu zemlju za njih jer vecina nas nema skladista za svoju robu i primorana je da je proda njima!tim sto znaju cenu.Sećate se pre par godina kad smo uzimali djubrivo preko ministarstva tako nesto vec sam zaboravio,u ugovoru cena zita 18din a kad je doslo da se razduzimo cena bila 20 ali ne mozes u parama da se razduzis nego u robi.
 
Треба да МИ сељаци направимо складишта велика, да се отвори увозно извозна фирма...Е кад то лепо урадиш, онда ти дођу господа на кућу, па ти кажу како ћеш да радиш ил иима да те нема...Мој друг је пробао да отвори увоз-извоз фирму и да откупљује производе и пласира их на Израелско тржиште, јер му је жена јеврејка и по фамили јој је у Израелу. Међутим, кад је он лепо отворио ту фирму, дошла му фина господа на кућну адресу да му кажу како ће да послује и још му рекли да има пар дана да размисли да им одговори. Сутрадан је затворио фирму и отишао из јебене Србије за Израел...Сад је господин човек, ради у некој ИТ фирми као техничар у одржавању система....

А што се тиче цена откупних, ма ово је тек почетак краја.....

Ошо сам да гелдам природне лепоте НС, од њих ме не боли глава....:ppozdrav:
 
Bit ce i dalje toga dok se ne digne vila i motika, covek moze svasta da podnese i cuti dokle moze a kada pukne ta Gospoda ce da pasu travu.
 
@galicije83
Bili su kod mog zeta slicni, pa ih je zamolio da udju unutra da ne stoje na vratima. Zanimljivo je da nisu smeli da udju unutra. Toliko o tim facama.
 
Osiječka Lucija, čeka prihranu

20150612_110710_zpsp5teuso1.jpg


prvi put sijem soju, za sad prolazi
 
Nazad
Vrh