Soja 2015.g.

0.5l Corum + 30g Oxon + 4-5gr Harmoni + okvašivač sve po kj. Druga varijanta Corum 0.5l + 1l-1.2l bentazona po kj
 
Molio bih clanove foruma i iskusnije proizvodjace soje da mi kazu sta je ovo sa listom soje, uvija se i kao da pocinje da se susi.Dali moze da se spreci, pocelo je da se pojavljuje malo sa uvratine i sad se siri po celoj parceli u ogumcija, a ta soja zaostaje u razvoju, hvala.
img6783.jpg
img6782.jpg
 
Poslednja izmena:
Ovo nisu grinje u pitanju, doživela je neki šok, obično od herbicida za kukuruz ako je neko prskao skoro u blizini a još po vetru, oporaviće se samo treba vremena.
 
Hemija od drugog useva, ili hemija ako si prskao po toplom sa jakim dozama hemije.

Inace zadovoljan sam mojom sojom. Prskao sam po suncu preko 25 stepeni je bilo. Zurili pre one kise od 7 dana da sve poprskamo, pa se nesto moralo zrtvovati. Prva troliska u kojoj je bila za vreme prskanja se malo umotala, ali zato sledeci spratovi teraju odlicno.
 
Korova nema, samo ambrozija sto je bila poveca je krenula zaperke da tera. To cemo polako cupkati svaki dan po malo.
 
Nema prskanja kod mene,samo kopanje i to dva puta.Soja ne boluje, a izađe jeftinije.Posle dođe i jedno čupanje,ako bude bilo potrebe.Već nekoliko godina samo prskanje na crno,ostalo sve rešava babina motika.
 
Ima izbusenih listova i kod mene, ali nemam nameru da je prskam. Jesi li našao koliko gusenica? Ako ih nema već su završile razvoj i odletele.

 
Ala je soja Dragane,svaka čast.Ovde će biti 4 T minimum.Možeš se ženiti na jesen,sve troškove plaća soja.
 
Ma nisam ih ni trazio ali vidim da su novi listovi izbuseni,znaci ima ih.Pre cca 7-8 dana usluzno sam prskao jednu parcelu sa insekticidom i tamo sad nema izbusenih listova.Na toj parceli posle 2 dana nasli smo mrtve gusenice.

- - - - - - - - - -

Ala je soja Dragane,svaka čast.Ovde će biti 4 T minimum.Možeš se ženiti na jesen,sve troškove plaća soja.
Bice lova do krova a krov u podrum.I ova jedna zena mi stalno cangrlja da nikad nisam kuci,zamisli da imam 2,pa ko bi izasao na kraj s njima.:haha:
 
Nazad
Vrh