Soja 2015.g.

Kod mene odlicno, dosta se lakse vozi jer su one krajnje motike blize traktoru i manja je greska, a ona jedna motika iza njih, ako se tera brzo, ima efekat blagog zagrtanja useva.
 
Badljerica , samo smo se šalili sa komentarima , ja lično se slažem da je voda samo nosač i što manje to bolje , važno samo da se kvalitetno uradi . Ovde kod mene ljudi kažu da može tako za prskanje preko lista , a prskanje zemlje da treba više vode da bi se sredstvo unijelo :haha: , a podatak koji sam pročitao sa nekog istraživanja da sredstvo na crno traži kišu od 25litara dabi se unijelo u dubinu , znači ni tu voda u prskanju ništa ne znači .
 
Badrljica, naravno da se salim. Nemam high tech prskalicu, sa elektronikom koja moze da ispostuje 30-40l/kj vode. Da prskam sa manjim pritiskom od 2 bara necu, a da letim po njivi i to necu, jer mi prskalica treba i za dogodine da moze da radi. Jedino cu mozda promeniti dizne na manji promer, da sa slicnim pritiskom (cca 2 bara) i brzinom od 8km/h mogu sa manje vode prskati.
 
Pozdrav,nisam listao unazad stranice da li je pisano o gusenicama u soji,kod mene su je izbusile kao da je tukao led .
ima li neko slicnih problema i cime prskati zelene gusenice su u pitanju a ima i polozenih jaja,otac mi rece a da sam isao uslikao bih
 
Poslednja izmena:
Sa 577 vozim drugom brzinom, pritisak 1-1,5 bar, keramičke dvojke, potrošnja 40l/kj ili 70l/ha. Ako vozim trećom brzohodnom od pet brzina, isti pritisak, iste dizne, potošnja 22l/kj ili 38l/ha. Kada je bez vetra koristim standardne, a kada duva vetar koristim IDK. Prskalica je 1.100 l, nošena, 577 je nosi bez tegova

Ahaaaaa.....po ovom postu sam ukapirao ko si. Nisam znao da si na forumu. Veliki pozdrav!
 
Ipak kupljen KOnzul za tretman soje. Veceras krecemo u akciju, necu da mu gatam da li ce ili nece pojesti i da obilazim svaki dan, nemam toliko vremena.
 
Ipak kupljen KOnzul za tretman soje. Veceras krecemo u akciju, necu da mu gatam da li ce ili nece pojesti i da obilazim svaki dan, nemam toliko vremena.
Koja je cena Konzula po L Dragane ,uglavnom ljudi ne tretiraju vec izgleda racunaju da ce se regenerisati biljka a da ce je izbusiti pre nego polete to je sigurno kod mene su je izresetale samo tako i mislio sam da je samo jedna parcela od 1ha ali je isto i na ostale 3parcele pa je veca verovatnoca da necu raditi nista a kupio sam Nurel za ovaj ha
 
unnamed.jpg

NS FANTAST
Za sa izgleda bolje od Apola i Maximusa....
 
Koja je cena Konzula po L Dragane ,uglavnom ljudi ne tretiraju vec izgleda racunaju da ce se regenerisati biljka a da ce je izbusiti pre nego polete to je sigurno kod mene su je izresetale samo tako i mislio sam da je samo jedna parcela od 1ha ali je isto i na ostale 3parcele pa je veca verovatnoca da necu raditi nista a kupio sam Nurel za ovaj ha

1550 din /L .
 
Danas tata bio u nabavci heije. Kupio Dynox i Okvir+ okvasivac Alteox.
Da li ce za prehranu preko lista valjati Yara 12+12+36+micro u kolicini 3kg/ha? Sinoc se malo polemisalo o tome a ja nista nisam razgovarao sa tatom, tako da je kupio ono sto su mu ponudili u apoteci:osmeh:.
 
Badrljica, naravno da se salim. Nemam high tech prskalicu, sa elektronikom koja moze da ispostuje 30-40l/kj vode. Da prskam sa manjim pritiskom od 2 bara necu, a da letim po njivi i to necu, jer mi prskalica treba i za dogodine da moze da radi. Jedino cu mozda promeniti dizne na manji promer, da sa slicnim pritiskom (cca 2 bara) i brzinom od 8km/h mogu sa manje vode prskati.
Kolega pojeo si jeno slovo od mog imena, nedostaje slovo ,,e,, :bravo:. Prskalica mi je starija od vas, za malo i od mene.
 
Galeb, setva na 70cm, špartan (prigrnut) u četvrtak, prskan insekticidom u petak
20150607182848.jpg

a nađe se i ovoga
20150607183844.jpg

biće najverovatnije ponovljenog prskanja insekticidom u narednom periodu :sjasi:
 
Nazad
Vrh