Soja 2015.g.

Kovacev, tako sam i radio prosle godine i ove cu ali se razmisljam da stavim 1l po ha x 2 + prvi put 10gr Harmonija po ha.
 
Soja je izgleda neka luda biljka. Preživela i komšijsku dikambu u kukuruzu. Sva se olabavila i poklekla ali večeras gledam i već se naziru novi listići.
 
Od ciganskog perja ostalo samo paperje,videcemo stace biti kasnije
fotografija0395.jpg
[/IMG] Udaceno 3dcl totala na10 l vode ,oprskane i uvratine selektivno
 
Nisi morao i soju opaliti :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Sto ne radite Corum u splitu kako je inace i preporuka. Ja sam uzeo pomenutu hemiju i Harmony, prskanje tek sledi ali se neckam koju dozu da stavim. Od trave ima svega, jedino je palamida vislja od 3cm..
Ako se konstatacija ili pitanje odnosi na mene,onda ću ti odgovoriti
Sija redovno dobila prvi split,i pre kiše je trebala dobiti i drugi,ALI je jako duvao vetar,pa je bilo neizvodljivo u petak,uoči velike kiše kod nas (preko 100mm),u petak noć palo 29mm,a u nedelju zapravo,pa ta sitna trava za drugi split se pomalo otimala,pa je zato dobila momačku dozu
 
Od ciganskog perja ostalo samo paperje,videcemo stace biti kasnije
fotografija0395.jpg
[/IMG] Udaceno 3dcl totala na10 l vode ,oprskane i uvratine selektivno


Pa kolke su to vratine, jel nisi imao vremena pocupati taj korov?

- - - - - - - - - -

Sve, sve , al da dikambu preživi to nemogu da vjerujem , nju kad omiriše samo gotova je ??

Pitanje je kad je prskano. Ako je skoro, to uopste ne znaci da ce soja preziveti. Recimo, ja sam prskao krompir veltonom, zadnja desna dizna mi bila skoro nad susednim redom moje soje. Bila mala soja, prva-druga troliska. I, posle sedam dana, stradala lipica sva u krompiru, ona malo oprzena, ja mislio ovo nije nista. Juce spartao, proslo od tog prskanja skoro mesec dana, de koja soja da ima lista... Mislim i tako bi mi taj red smetao i krompiru i njoj samoj jer su jako blizu, ali sad vidim koliko je to varljivo verovati da soja moze da izdrzi sve :)
 
Dobro, sem na jednoj njivi. Koja je bila cista do pre neki dan, a sad krenuo sirak ko poludeo.

Soja mi je prskana samo jednom povrsinski. Na toj njivi cu raditi korekciju jer eto nije uspelo dubinsko. Da bude veca fora imam njivu na 100 metara dalje isto soja isto wing p isao i ta njiva cista ko suza...

Covek nemoz biti pametan sta se tu desilo
 
90% sirka nije iz rizoma niklo . Prvo smo na to pomislili, medjutim kada sam poceo da ih cupam na vise mesta, videli smo da je iz semena izasao i da je ovogodisnji, tek pustio mlad rizom.

Sad ce on za koji dan dadobije dozu otrova, ima da peva sve u sesnaest...

- - - - - - - - - -

Galeb dobro izgleda, ali Sava mi je No1, daleko je veca i od Maksimusa i od Galeba.
 
U utorak sam je tukao sa kletoxom,po vama za koliko dana da je tucem sa pulsarom?
Jel da jos cekam da korovi narastu ili ne?
wp20150604001.jpg
 
Ljudi da li je ovo krompirova zlatica...
ima je samo na jedno cetiri pet redova do komsije i to pola duzine njive sta radit ? sa cime prskat ?
2ppndxk.jpg
 
Trebalo bi da jeste krompirova zlatica. Tako izgleda dok ne poraste. I kod mene na krompiru tacno vidis da je jedan red pun, i kao da cekaju njega da pojedu, pa da predju u drugi. Dobar ti je afinex za nju.
 
Nazad
Vrh