Soja 2015.g.

evo i moje soje da je ranije sejana bila bi veca SEJANA OKO 20.
fotografija-0129.jpg

fotografija-0131.jpg

fotografija-0130.jpg
 
Bogami ja sam išao sa 3 litra bentazona, po hektaru + litar ikarus-a + 80 gr oxon-a + lepak, i sve je pobelelo, a na soji se vide ožegotine samo po uvratinama gde je dobilla duplu dozu....
 
Ne treba bentazon kod ove kombinacije što je član minđušar napisao jer ga ima u korumu.
Mislim da je ova gore kombinacija spoj skoro svih dostupnih aktivnih materija na tržištu.
roštilj!
 
Danas oprskana njiva na kojoj je ležala voda,ni tragovi se nevide od prskanja,tako se osušilo,soja živa al blatnjava,korovi lepi čisti,i samo guraju
Soja faza 2-3troliske ambrozija narastila da 10cm,i onako pride svega pomalo,doza slična Corum 2.3l/ha + Dynox 85g/ha + Harmony 8g/ha (dobila je pre 18dana 1.split Ikarus 0.22l/ha + Dynox 17g/ha + Harmony 5g/ha)
Al je pao mrak dok sam zatvarao grane,pa nisam ništa slikao
 
Nedostaje Pivot, sipaso sam za 27-28 kj 4l Pivota, 10 l Pulsara, 1.o40 gr Dinoksa, 55 l Basagrana, 152 gr Harmonija, 1,5 l okvašivača i 1.100 l vode, keramičke dvojke i pritisak 1,3-1,4
 
Poslednja izmena:
Soja iskultivirana u nedelju. Sorta maximus, sa tavana, lošije klijavosti. Kasnili smo sa tretmanom od korova. Išli smo sa 2 l/ha coruma i 8 grama promonija. S obzirom na kašnjenje, delimično smo zadovoljni sa rezultatom. Nadamo se nekom višegodišnjem proseku od 20 meteri.

 
Sto ne radite Corum u splitu kako je inace i preporuka. Ja sam uzeo pomenutu hemiju i Harmony, prskanje tek sledi ali se neckam koju dozu da stavim. Od trave ima svega, jedino je palamida vislja od 3cm..
 
Oprskani 2ha u cetvrtoj trolisci 0,4l/kj coruma i 8gr piana, valjda joj nece faliti nista :)) cick se pojavio najedared morao sam!

- - - - - - - - - -

Sto ne radite Corum u splitu kako je inace i preporuka. Ja sam uzeo pomenutu hemiju i Harmony, prskanje tek sledi ali se neckam koju dozu da stavim. Od trave ima svega, jedino je palamida vislja od 3cm..
Sta se dvoumis kad imas preporuke od proizvodjaca! Samo u prvom splitu ubacis punu dozu harmonija, a u drugom ides samo korum.
 
Danas sam baš detaljno pregledao parcele pod sojom.Ima grickanih listova ali ni jednu gusenicu nisam našao niti video.Jedina oštećenja su od zečeva i skakavaca makazara.
 
Moja je bas naceta kao sto se vidi sa slika, a ima i gusenica.
U subotu smo prskali drugu dozu za sirokolisnate i primetio sam da je izgrickana samo na uvratinama a ovih dana se rasirilo uglavnom po celoj njivi.
A gusenica ima i na listu i ispod lista.
 
Bilo je i kod nas gusenice i to u velikom broju. Oprskano pre dva dana pinotrin (bifentrin) 0.25l/ha, i nutri boron 1,2l/ha. Juce bio da obidjem sve gusenice popadale.
 
Nazad
Vrh