Soja 2015.g.

Ja sam spremio 1l pulsara+2l savazona+8gr promoni+200ml trend/ha i to cu u jednom cugu odraditi,a za posle cu da vidim ako sta prezivi od korova i soje jer mi rece drug da 10 dana neidem na njivu da se nebi slogirao!?
 
Jadna li je ta sojka okupana tom dozom,jel ostalo šta od nje?

Eee, pa nije to sve sto je dobila. Prvo prskanje je bilo sa 0.4 l Pivota + 10 g Simfonija + 1.5 l Savazona i to sve po 1 kj. Pa kad je ostao samo stir nedodirljiv kad je bila soja veca od 15 cm vise i ne znam koliko troliska je imala dobila je jos tih 3 l Svazona po kj. Prinos je bio 2300 kg/kj. Sad da nije bila kisna godina vec bi sigurno bila druga prica.
 
Prezivelo je ladno 3l/kj savazona ako je teska zemlja. U zavisnosti od zemlje i podnosi usev. Jedna njiva mi ima 3-4 tipa zemlje i uvek na najpeskovitijem delu sa najmanjim dozama ubijam korove, dok u dolji gde je rit treba 2x doza. Tako je u svakom usevu. U secernoj repi sam cak ustopao usev na bregu sa Lontrelom a isao sa pola doze.


@peet
Ako si sve to oprskao, jeftinije je bilo 2-3 nadnicarke sa motikama i paranje 2-3x:ppozdrav:
 
Prezivelo je ladno 3l/kj savazona ako je teska zemlja. U zavisnosti od zemlje i podnosi usev. Jedna njiva mi ima 3-4 tipa zemlje i uvek na najpeskovitijem delu sa najmanjim dozama ubijam korove, dok u dolji gde je rit treba 2x doza. Tako je u svakom usevu. U secernoj repi sam cak ustopao usev na bregu sa Lontrelom a isao sa pola doze.
O tome sam i ja malopre divanio južnobanaćanima...:osmeh:
 
Kopali smo sa pet reda jedan samo taj prokleti stir da skidamo ali na ovoj parceli od 3 kj stvarno ga mnogo ostalo i vreme je poceli sve toplije biti. Ujutru ne mozes od rose a ono vruce do kasno pa reko sad cu da joj j... m...!!!
 
Zanimljivo je to sto sam skoro sve parcele odradio ove god. sa Dankorom 250 gr/kj i bez obzira na to sto su dobile istu kolicinu padavina na nekima ne vidim ni jedan prokleti stir a na nekima ponajvise na krajvima njive ima ga velicine 1 cm do 2 u neverovatnim kolicinama.
Cekam do subote ili u Ponedeljak i onda udarac od 2.5 l Bentamarka + 0.4 l Pivota i 6.6 g Simfonija po kj.
 
Kazu da ima i skuplja:osmeh: Jbg kad si pocetnik,a svi "hoce"da ti pomognu da sto manje boli ali posto su 2ha u pitanju prebolecemo!
Taj ti je baš pomogao,al da ti izvadi novce iz džepa :haha:

- - - - - - - - - -

Zanimljivo je to sto sam skoro sve parcele odradio ove god. sa Dankorom 250 gr/kj i bez obzira na to sto su dobile istu kolicinu padavina na nekima ne vidim ni jedan prokleti stir a na nekima ponajvise na krajvima njive ima ga velicine 1 cm do 2 u neverovatnim kolicinama.
Cekam do subote ili u Ponedeljak i onda udarac od 2.5 l Bentamarka + 0.4 l Pivota i 6.6 g Simfonija po kj.
Zavisi od %humusa :ppozdrav:
 
Tomo za mene najskuplje ispadne kad se štedi na hemiji i dozama,a radićeš ti tu zemlju i dogodine, zato nemoj da se puno sekiraš. Ne kažem da se kalkulisati ne može ali sa relativno čistim njivama tu može proći jeftinija hemija i manje doze, soja ne voli konkurenciju
 
Nazad
Vrh