Soja 2015.g.

Manite se Pulsara i Pivota pa posle repa. To moze da prodje ali i ne mora. U zavisnosti od zimskih padavina ce biti i manje ili vece stete sledece godine na repi. Mene zeza hemija od sucokreta pre 2 godine na repi, a ne Pulsar proslogodisnji.
 
Gorane nekada to ispadne dobro. Bude padavina, Pulsar se spere i super. A ako ne padne dovljno kise ostane u zoni korena i truje repu.
 
Ja pre neki dan posejao 4,5ha soje. Sejao sam zitnom sejalicom. Niko soju ovde kod mene ne seje, pa samim tim nema pneumatsku sejalicu koja bi mogla da seje na rastojanje od 2-3cm, i bio prinudjen da iskombinujem nesto.
Pozajmio sejalicu, zapusio neke rupe tj napravio kombinaciju koja mi se cinila najboljom opcijom i kolicina semena se uklopila otprilike oko 80-90kg po hektaru sto je sasvim ok. Njiva je posle setve odmah povaljana. Sada je ostalo malo kise da padne :)
Seme je pre setve tretirano sa slavolom s.

Evo kakvu sam varijantu paravio, a evo i snimka kako je to bilo iz moje perspektive dok sam sejao.


image sharing sites

 
Radoslav, Bojcetic,

Ako pogledate u kakvom je stanju ova pozajmljena sejalica, shvaticete da nije bilo izvodljivo tako da se seje :osmeh:
 
I danas obilazili hrčkove sa bombonama

IMG_20150511_094416.jpg
 
Nazad
Vrh