Soja 2015.g.

prskano pre 8 dana komb corum+simfony

img6498.jpg


img6503.jpg


img6512.jpg


img6509.jpg


Na zadnje dve fotke se vidi razlika u tretiranju bakterijama, gornji red je sejan dva dana kasnije i tretiran je bajkalom EM-1 (rastvor 1:1000), a donji red nitraginom!
 
Malo pre obisao soju i vidim ima dosta tek u kotiledonima reko ova nesto kasnije nice kad posle ukapiram da je nesto pojelo ostatak stabljike,sumnjam na zeceve jer nema rupa od miseva ili hrckova,sumnjam da se stetocina krije u komsiskom zitu, ima li ko resenje kako da se otarasim zderonje?

Ako ti je odgrizen gornji deo, tacnije seme koje je blizu da izadje, ili je tek izaslo, to su golubovi provereno. Ti smradovi imaju nesto protiv soje, niti je pojedu cak, samo tako secnu i mozes naci dve polutke na zemlji, ili ako ne secenu onda iscupaju biljku iz korena... Gadna gamad
 
@misa67
Prskana je i ova njiva istom kombinacijom ali je dosta cistija od one prve. Kombinacija je bila corum 0,9 l/ha + dash 0,5l/ha + simfony 4gr/ha. Bitan je momenat prskanja, da korovi ne prerastu (izgleda sam ga bocno, jer sam prosle godine zakasnio i bilo gorusice mogla se sarma saviti).
 
@NA
@Matic
vas dvojica se zezate a ja uhvatio zeca jedino sto nisam imao soli da mu stavim na rep a bilo mi zao da mu guram prst u oko,posle mi komsija rekao da ga vratim tamo gde sam ga nasao da ce mati doci da ga obidje i ja ga vratio. doduse nasao sam ga u grasku kad sam brao ali je bitno da sam ga ulovio(mada nije bilo tesko kad se nije pomerio :haha: ) sad je otisao par metara od mesta gde sam ga ostavio ali ga sad mogu naci u svako doba samo sto cu cekati da naraste dovoljno za paprikas :haha:
 
Angela



Maksimus



malo krivo ali za prvi put nije strasno :osmeh: razmak izmedju redova 44cm potrosnja semena oko 95kg/h
 
I sta sam promasio ? Inace bila je rec o usmerivacima da li moze ili ne bez njih i moze,bice sutra slika kukuruza kako seje bez usmerivaca.
A ono drugo je tvoja soja. :osmeh:
 
Od volje ti. Samo ne ubedjujem druge da seju jednorednim plocama(ko nekoliko puta u toku sezone a nekad i dana menja ploce) i da je puno jednostavnije sa dvorednima,podici skidace i gass,nego jednoredne pa drugi gonjeni lancanik,pa drugi lanac... A vas nekoliko je reklo da su bolje jednoredne zbog rasporeda sto licno smatram da je kod soje bitno kao i lanjski sneg i da dvoredne mogu sasvim dobro da odrade posao.
 
Ništa lančanik,sve ostaje na svom mestu u standardu
Dovoljno se trči ta sejalicom u kukuruzu,da se skidači našteluju perfektno,prilikom svakog drugačijeg zrnevlja,da gigujebem još i u soji,meni je to u soji tako nebitno
 
Pazi 72 rupe idu najgusce ako se ne varam 3.9cm sa Z24,dok je onima sa 96 rupa problem krupnije seme jer nema mesta za sve pa bude praznih polja. Bar za mene i moje kojima sejem je 3.9 retko i idemo nesto gusce jer sejemo na 70.
 
Nazad
Vrh