Soja 2015.g.

Pazi 72 rupe idu najgusce ako se ne varam 3.9cm sa Z24,dok je onima sa 96 rupa problem krupnije seme jer nema mesta za sve pa bude praznih polja. Bar za mene i moje kojima sejem je 3.9 retko i idemo nesto gusce jer sejemo na 70.
Pazi 84rupa je jedna garnitura,a druga 100 rupa JEDAN RED ::000::

- - - - - - - - - -

Picture%20006.jpg


Picture%20004_1.jpg
:ppozdrav:
 
Malo pre obisao soju i vidim ima dosta tek u kotiledonima reko ova nesto kasnije nice kad posle ukapiram da je nesto pojelo ostatak stabljike,sumnjam na zeceve jer nema rupa od miseva ili hrckova,sumnjam da se stetocina krije u komsiskom zitu, ima li ko resenje kako da se otarasim zderonje?
Umeju to da urade i golubovi ako je blizu sela a nema interesantne hrane u blizini.Pre 25/30 god. kada se jako malo sejala soja , bilo je i presejanja i dugo vremena smo izbegavali da sejemo soju pa i suncokret pod selom.
 
Sta raditi sa sojom koja je nikla oko 50% dali da sacekam jos dan dva ili odma da je presejavam posejana je 21.04?
 
Ako ima dovoljno vlage presevaj evo ova je posejana 05.05. ako dobije kisu mislim da ce stici one posejane znatno ranije Ovo su tri reda koja sam dosejao komsiji koji je sejao na 70 cm ali mu se jedna baterija zagusila pa ostalo prazno. Inace bilo dosta vlage. Danas slikano.



Moj Maksimus posejan 14.04. malo sam se zezno trebao sam povaljati posle setve (nasi strucnjaci najavili velike kise za dan dva i ja reko nece trebati) a od kise nista. Bar da sam dublje posejao bilo bi bolje, onda pocese vetrovi i isusise setveni sloj. Posejano je na 44cm oko 95kg/H mehanickom Hassia sejalicom a cini mi se da sam i malo brze vozio prvi put sam sejao sa njom.

 
Sta raditi sa sojom koja je nikla oko 50% dali da sacekam jos dan dva ili odma da je presejavam posejana je 21.04?
Ja sam sad prve godine sejao soju i zemlja nije bas bila dobro spremljena imalo ja malo i grudvi,sejana je 'venera' negde oko 15.4...Nikla je super nekih 90% i sad je u 3lista,a ostalo je tek sad izbilo na povrsini onih 10%,...Pogledaj ako ima zrna i ako je krenula da klija ne diraj,ako su zrna propala onda presej.... Bice slike sutra prekosutra,sejano je mehanickom olt sejalicom na 14 ploce, najmanji setveni zupcanik,a zupcanik nagaznog tocka je bio prednajmanjji...Kako sam prvi put sejao i po slikama koje ovde postavljaju kolege ja sam zadovoljan,mozda je malo gusta,al to mu je sad :D
 
Ipak je necu presejavati obisao sam njivu red po red i vec je skoro sva izbila ili ce za dan-dva najkasnije izbiti jbg ovako u prolazu kad je vidim ubi boze i njivu i soju kada sam je sejao jbg sam sam zasrao po njivi bilo misinjakinje ko tepih i ja opletem tanjiracom da je unistim ali sam vise stete napravio nego koristi isusio povrsinski sloj i zato mi sad soja nejednako nice!
 
RETKO dobra :haha:

- - - - - - - - - -

Juce obilazio soje kod mene nece se jos prskati jel je posle setve isao total i izgleda da ce biti samo jedno prskanje!
Gledao malo i kod komsije sa jednorednim plocama retke soje boze me sacuvaj! NISTA BEZ 2 REDA :cool:

- - - - - - - - - -

Angela u lucerki...
attachment.php
 
Nazad
Vrh