Soja 2015.g.

Mojoj soji bi dobro dosla kisa. Posejana 1. Maja, povaljana i to ili sledece vece palo nesto kise. Sad bi joj dobro dosla kisa jer je prolecno oranje i priprema nije ispala najnaj pa nema mnogo vlage u zemlji.
Ima jos jedna parcela 2.5ha da se poseje, samo ne znam sta. Ne znam moze li se sad posejati soja? Da nije mozda kasno? Ja mislio da nadjem Maximus i poseejem.
Tata kaze bolje soja nego kukuruz. Obicno sejemo 4-5ha soje i toliko kukuruza. Soju prodamo i uzmemo pare a za kukuruz cekamo i po vise od godinu dana:sjasi:. Neretko pare dobijem kad odem da trazim. Retko ko da placa jer dosta prodajemo na malo. Dodje mi da zovnem rodjaka da dotera kamion, natovarim 10-15t i teram u Vojvodinu da prodam gde ce da mi plate kad istovarim ili u roku od 15-20 dana. Ne isplati se cekati godinu dana za pare... Jednog cekam 8 godina da plati za oko 2 vagona.
 
Samo sej nije kasno prošle godine sam sejao 7.maja idilu ona je II grupa i stigla polovinom oktobra
 
Ma ima nje nije da nije nikla.Sijana je na redove od 25 cm i vide se redčići ali nije mi baš sklop u redu lijep.Daću joj još koji dan jer opet kad pogledam da su redovi na 50 a onoliko ponikli bilo bi ok.Sijano je sijačicom za pšenicu,sledeći put ise psk. na 70.
 
Bice to dobro kad sve izadje.
IMG_20150507_150144.jpg
 
Malo pre obisao soju i vidim ima dosta tek u kotiledonima reko ova nesto kasnije nice kad posle ukapiram da je nesto pojelo ostatak stabljike,sumnjam na zeceve jer nema rupa od miseva ili hrckova,sumnjam da se stetocina krije u komsiskom zitu, ima li ko resenje kako da se otarasim zderonje?
 
Nazad
Vrh