Soja 2015.g.

Danas smo bili vredni,oprskali 44kj repe u 4table,pa posle 55kj soje (martovsko spremiranje) u 12tabli

IMG_20150430_133947.jpg


IMG_20150430_133940.jpg


IMG_20150430_192042.jpg


Corum 0.43l/ha + Dynox 17.4g/ha + Harmony 5g/ha + Trend 0.15%
 
@minđušar sutra pauza i roštiljanje :ppozdrav:
Sutra urnebes,imam ujutro još 4njivice,na svakoj se otvaraju i zatvaraju grane,pa roštiljanje sa ćerkama,pa u bolnicu kod sina i žene
Kako meris te doze otrova?Na onu vagu sto se meri droga? :sta:
Prskao 4.6ha(8kj) sa prskalicom od 750l (10km/h,na 3.8bar,dizne ID11003,potrošnja vode 163l/ha),sipano 2l Coruma,kesica 80g Dynoxa i 25g harmony na mericu i litar trenda,pa ispadne onako kako sam napisao
 
Evo malo pre zavrsili setvu soje. Izdrzala Beckerica a i Torpedo danas bez kvara... Razmak izmedju redova 40cm, dupliraju se redovi(sejac razvucen na 80cm) pa ide duplo. Ostalo mi ukupno 0,5kg u 4 baterije.
Sad da vidim da nadjem slobodan valjak pa da povaljam jer ima dosta dzombi. Nista od praznika rada danas:ppozdrav::haha:
 
Evo malo pre zavrsili setvu soje. Izdrzala Beckerica a i Torpedo danas bez kvara... Razmak izmedju redova 40cm, dupliraju se redovi(sejac razvucen na 80cm) pa ide duplo. Ostalo mi ukupno 0,5kg u 4 baterije.
Sad da vidim da nadjem slobodan valjak pa da povaljam jer ima dosta dzombi. Nista od praznika rada danas:ppozdrav::haha:

Sa koliko rupa koristis s.ploce ?
 
Tomo , napisi koju si sortu soje sejao i koliko ti curelo semena po h ,ili kj. Ja sejem sa bekericom i nemogu vise od 60 do 70 kg semena da posejem po h,teram zetora 4718 ,prva brza,oko 3 km/h...aj zdravo
 
Prskao 4.6ha(8kj) sa prskalicom od 750l (10km/h,na 3.8bar,dizne ID11003,potrošnja vode 163l/ha),sipano 2l Coruma,kesica 80g Dynoxa i 25g harmony na mericu i litar trenda,pa ispadne onako kako sam napisao
Kako svi uspevate da potrosite tako malo vode sa tom kombinacijom.Ja sa diznama 03 na 4 bara potrosim 300 litara vode po hektaru.Brzina oko 8-10km/h
 
Nemam pojma cije su,nove su uglavnom,nisu plasticna mala privreda to znam.A brzina kretanja u brdu nemoze da bude ista kao u ravnici,nizbrdo je lako ali uzbrdo treba gasa+neravne njive pa gas varira.
 
Kolega mindjušar toje doza za prvi tretman a u drugom šta planirate. Kada radim sa herbicidima potrošnja vode mi je 155lit/ha.
 
Minđušar kako toliko malo vode pa preporuka na svim preparatima je najmanje 200 litara po ha ja konkretno trošim oko 220 i još razmišljam da povećam malo jer mislim da nije dovoljno :sta:
 
Mozda su mu daleko njive od vode pa da ustedi vodu? Ja takodje ne prscem hektar sa manje od 200 litara. Cak preferiram "kupanje". :)
 
Naš jedan kolega iz sela prska 25 jutara sa 1000 litara prskalicom i sve bude super, a imao je jednu drzavnu parcelu od 50 jutara, tamo kad ode vozi trećom i to sve oprska sa tom jednom prskalicom... :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh