Soja 2015.g.

Napokon pade i kiša .....:bravo:

- - - - - - - - - -

a šta mislite za ovu kombinaciju
[h=1]HERBICIDI DYNOX I SYMPHONY Radili smo split metodu tretiranja i to prvo tretiranje je bilo kada je soja bila u prvoj trolisci. Rađeno je sa 50 grama Dynox-a (Dinoksa) po hektaru, 4 gramaSymphony-a (Simfonija) i plus okvašivač. Drugo tretiranje je rađeno desetak dana nakon toga. Išli smo u zavisnosti od parcela. Konkretno na ovoj parceli, na kojoj se nalazimo, išlo je 30 grama po hektaru Dynox-a (Dinoksa), 4 gramaSymphony-a (Simfonija) plus okvašivač. Na nekim parcelama je išlo 40 do 50 grama Dynox-a (Dinoksa) u zavisnosti od korova. Gde je bilo više ambrozije išla je malo jača doza. Od korava je ovde bio zastupljen obutilon, ksancijum i nešto malo ambrozije. To je rešavao Dynox (Dinoks), Symphony (Simfoni) je dodavan radi kenopodijuma[/h]
 
330epdz.jpg

na orano zemljiste
qyu9n9.jpg

prolecno gruberisano zemljiste za sada bolje ovo drugo, bez vestaka prvi puta u zivotu nesto i ja da posejem, cak i bez nitragina:osmeh:
 
Minđušar kako toliko malo vode pa preporuka na svim preparatima je najmanje 200 litara po ha ja konkretno trošim oko 220 i još razmišljam da povećam malo jer mislim da nije dovoljno :sta:
Voda je samo nosač,bolje da je koncentrovanije,al za to trebaju i adekvatne dizne
Sa 200 i više litara po ha to je vodenasto previše,za moj pojam,al sam ja samo neuki seljak :osmeh:
 
Ja sam istog misljenja, i kako su herbicidi moderniji i u granulatima merene umalo sa zlatarskom vagom, nepotrebno je vise vode ko sto i uvazeni kolega mindjusar pise, Ja prskam sa 600l prskalicom, napunjena do vrha tacno 6 kj
 
Kako podešavaju prskalicu oni,kojima neradi ni obrtomer na traktoru :haha:

Moja radi kako ja hoću :osmeh:
*bes traktoristu ako ne zna traktoru na sluh da podesi obrtaje-gas(radi mi obrtomer ali vec napamet po polozaju gasa i zvuku znam kad je 1600-1650 obrtaja tako ga najcesce teram u setvi) e onda naspe prskalicu punu do vrha i ode na pojutricu koja mu je odmah na kraju ulice prodje nju dodje kuci i onda sipa par kanti dok ne bude ravna i tako odredi koliko trosi.
Najlakse je prskati tablu,a u ovim manjim njivama de si caskom na kraju pa treba smanjiti gas,preklapati ,pa nemas regulator konstantnog pritiska kad zatvoris neko krilo...jedno je sto tezimo idealnom,a drugo je kako ispadne.
 
*bes traktoristu ako ne zna traktoru na sluh da podesi obrtaje-gas(radi mi obrtomer ali vec napamet po polozaju gasa i zvuku znam kad je 1600-1650 obrtaja tako ga najcesce teram u setvi) e onda naspe prskalicu punu do vrha i ode na pojutricu koja mu je odmah na kraju ulice prodje nju dodje kuci i onda sipa par kanti dok ne bude ravna i tako odredi koliko trosi.
Najlakse je prskati tablu,a u ovim manjim njivama de si caskom na kraju pa treba smanjiti gas,preklapati ,pa nemas regulator konstantnog pritiska kad zatvoris neko krilo...jedno je sto tezimo idealnom,a drugo je kako ispadne.
Većini obično bude kako ispadne
 
Prehodnih 10 postova treba u temu prskalice da ide. Idem sa 110l/kj sa 11004 diznama, da imam 11003 isao bi sa manje vode.
 
Nazad
Vrh