Soja 2015.g.

Bas tako zdravo krupna, knap 32 vrste na pravu duz! Bas se ne vidi na slici al polutki ima jako puno pa nisam hteo redji sklop.
 
Posijao sam samo 20% , namjerno ću čekati da vidim dal da se prešaltam sve na kukuruz , nešto mi sumnjivo , stvarno previše soje . Baš sam bio riješio da idem non-stop pola-pola soja-kukuruz pa obrnuto al sad više nisam pametan.
 
Ajde de, kad udari susa ove godine, pa prosek bude 2.5t/ha, sledece ce svi da preseju zita, i tako u krug. Na temu... Zavrseno 4ha Save, 105kg/ha, 50 cm. Tri dana u zemlji i rekao bih da joj kisa nece biti presudna za nicanje. No, videcemo.
 
Završena setva soje
20150424084128.jpg
za ovu godinu.a bilo je i propadanja
 
Danas natenane porodicno zavrsena setva za ovu godinu. Da napomenem da ove godine uopste nisam kacio setvospremac. Zatvaranje zimske brazde a posle pretsetvena priprema uradjena sa poluteskom drljacom, sobzirom na suvo vreme zadovoljan sam sa sacuvanom vlagom.
OTE]

Samo da nadovezem za cuvanje vlage, to je odlicna stvar, ove godine bi bila još bolja varjanta teška drljaca samo jedan prohod, video sam u Futoškom ataru kako je jedan Futožan odradio samo jedan prohod sa teškom Tupanjcovom drljacom, odlicno odradio, a vlaga maksimalno sacuvana,
@sitard
jer to podzemna voda?
Idem i ja sutra tako nešto slicno da spremam
 
Na zalost kod nas nije bilo sanse za zatvaranje brazde ranije zbog vode u ataru. Kad smo krenuli pocetkom Aprila sa radovima na nekim mestima jos se i moglo uci a na nekim tek pre par dana se voda povukla. Jos uvek ima parcela gde se ne moze ulaziti.
 
Jel ima neko iskustva sa Galinom... ove godine prvi put sejem, pa da cujem misljenja o istoj, prinosi....
 
Tačno tako . Ajd recite realno , može da bude od koristi , ko sije soju malo duže , koliki je prosjek prinosa kod vas za sve godine otprilike ? Evo kod mene bi trebalo da je otprilike oko 2t/ha , možda i do 2.3t al više nije , a imamo rose kolko oćeš svake godine ako ona nešto znači a znači.
 
Што се приноса тиче у глави ми је увек рачуница, тј. тежим ка количини од 2т по кј. за мене је то добар род. Е сад, у сушним годинама је било то и 1,5т/кј а рецимо прошла је била просек 2,2т/кј. а с обзиром да је род увек ту негде ближе 2т мислим да је просек не мањи од 1.8т/кј. Мада, било је екстрема, први пут када је отац сејао соју пре неких 25 год био је род од 800кг/кј а уложено труда, њива била чиста, парано, копано, чупано (сећам се и свог удела у томе, био неки разред основне)и отац рекао да је више у животу неће сејати али после 10ак година опет, али сада је то сасвим другачија ситуација.
Ево која слика из овогодишње сетве:
img20150421182000.jpg

img20150421131023.jpg

img20150421124545.jpg

Мало Фантаста по први пут, за пробу, прошле године на данима поља он ми оставио најјачи утисак:
img20150422134031.jpg

Сејана још Сава, Рубин, Викторија, све на 3,2/70цм.
img20150422172345.jpg
 
Nazad
Vrh