Soja 2015.g.

Posejan Maximus oko 480 000 biljaka /ha
296j147.jpg


 
Ki da je tuđe:osmeh:.

I ja sam danas malo sejao uslužno, malo moje sve u svemu 21,3kj u 9 parcela, divota, i onda pridveče trknem da isprskam pšenicu po drugi put.
 
@sale ratar
Ja sam slicnu povrsinu posejao sa 6 x 70cm (22.5kj u 7 njiva). Nisam stao, ili letite po njivi ili imate sejalice sa 8-9-12 redi. Psenicu nije bilo sanse da stignem oprskati jer sam u 19.10h parkirao sejalicu.
 
Auu Bojane, pa to je sporo. Ja teram oko 7km/h a kod drugara u ritu sam prosle godine terao i 9km/h da zavrsimo za dana jer je njiva jako daleko i pretila je kisa. 30kj za 7 sati efektivnog sejanja sa preskakanjem mlaka kojih je bilo sigurno 15. Norma mi je oko 3kj/h pri 7km/h i 6 redix70cm s' tim da duze punimo kutije nego sto sejem.
 
Bojčetiću sa 5-5,5km se seje repa a krupna semena poput soje i kukuruza ide 7-8km, normalno ako ti želiš tako sporo da seješ to je ok, ovo juče što je posejano je odrađeno bez nekih pauza a krenuli smo na njivu u 7h a u 18,30h bilo gotovo, ja kad teram onda teram, obično i u hodu jedem kad se selim sa njive na njivu, gledam da ne dangubim bez veze, da nisu bile ovoliko sitne parcele i selidbe palo bi još 3-4kj a pri tom idem 7,8km u setvi po ruskom satu.
 
A jaoooooo jedes u traktoru....e kolega pa ja pravim svecare na njivi sve po redu.Il kuci na rucak pa kolko se uradi e bas tim recima.Kod mene u selu bila jedna familija imali zakupljen Dunav od Sr Karovaca do Slankamena preko 300kj zemlje sluge itd sve je to bilo do komunjara.Nema veze al kad pomislim na ta vremena sve se stiglo uraditi sa konjima i vilama,kosom,rezacim makazama,lopatom,motikom,šalovom itd.Nakrivim kapu otvorim fraklić i polako.................................................:ppozdrav:
 
Sale ti bar imas izbor brzina na rusvaju,ja imam za kukuruz 1 brzu i to je oko 6-6.5km/h,ako dam veci gas samo vise bruji i vise trosi,a 7 ne prelazi. A soja ako je dobra priprema ici ce drugom brzinom lepse tad seje i to je oko 8km/h pod usovom ako bude mogao da vuce,juce je i prvom bilo tesko na nekim pripremama.
Ima dana za megdana,kad se radi onda se radi preko 12 sati na dan u sezoni,a kad prodje onda se vasari i slavi.
 
Nazad
Vrh