Soja 2015.g.

Da li neko od forumaša ima jedno 150-200 kg Save ili Angele, kvalitetnog zrna da mi ostavi?
 
Soju sejem svakako bez obzira na sve kao i ostale kulture,nije rec o tome imao sam jednu parcelu koju sam uzeo u zakup pa posejao soju pred usev je bila psenica,soja je od nicanja kunjala kao i do kraja vegetacije bila je bleda i nikakva.Pitam vlasnika sa cim je prskao psenicu kaze Sekatorom bar tako kaze jbg
 
Ja sam juce zavrsio sa sojom sava je bila bolja od maximusa sa 3,5kj 4318,78kg/jus sto bi rekli prvi put,zadni put i nikada vise jedino fifiku ako nadjem nekada semena,a bude legalizovana da nemoram da se krijem.Lepo se ja vracam dobrom starom suncokretu taj me nikada nije izdao!
 
@strucker Kolega ,a cime je to nadjubrena njiva?Daj recept.Kod nas u ataru maksimalan prinos je bio 1200 kg/kj,a umeo je i da se spusti na 430 kg/kj,doduse na prolecnom oranju.Nas prosek je mnogo ispod vasih prinosa,izgleda da juzni banat i nije bas pogodan za soju.:sta:

Prijatelju, malo iznad svog posta je detaljno napisano sta sam radio. Ne mogu opet da se ponavljam.
 
Sava kod mene sinoć na 2,5kj dala 1796kg/kj ovogodišnji Savin prosek oko 1600kg/kj.
 
Juce i prekljuce sam skidao usluzno soju uglavnom zelenu po ritovima sa vlagom 15%-20% a koliko cujem bilo je i rekordera od 25% vlage.Ili su kasne sorte ili su kasno sejali.Neznam sta bi ljudima da skidaju valjda se plase se nekih jacih kisa,odbijaju zelenu u necistocu u proseku od 7% pa navise,vlaga se odbija i ovako je slabo rodilo.
 
Ja sam imao jaaaaaako velike primese kod Borovica u Beloticu, 11,7%... Majstor napravio dosta loma, a i bilo je nesto vise trave nego inace kako imam.
 
Скинуте и ове касније сорте. Сејано 21 и 22.04. Рубин на једној парцели (са мање кише) дао 1360кг/кј а на другој (са више кише) 1800кг/кј.
Фантаст 1600кг/кј. Влаге није било, од 9,8-11,6%, Нечистоћа 2-3,2%.
На парцели где је била посејана и Сава и Рубин, Сава 1400кг, Рубин 1800кг/кј. То говори о разлици у групи зрења у овој години.
Иначе, Рубин је трећа година и све три године је био сасвим добар, раме уз раме са Савом (која важи за стандардно добру у свим условима овде код нас), чак и бољи, тако да мислим да је јако добра касна сорта.
Фантаст ове године први пут, прошле године на огледу ми се свидео па одмах на пробу.
Вероватно никад више. Не због приноса, нисам незадовољан тиме, већ чињеницом да се отварају махуне. А ако нека нова сорта по нечему показује гора својства него постојећа стара, чему је сејати.
Још сам и на Викторији приметио ове године отварање махуна.
Догодине, Сава, Рубин и још нека трећа за пробу, Сенка, Венера ове године лепо изгледале на данима поља, можда Идила, видећемо.
Иначе на свим парцелама је предусев углавном кукуруз, без ђубрења, са сплит апликацијом хербицида за широколисне плус третман усколисних.
 
Savle jel bilo noćas?Vidim Borin kombajn je noćas radio. Idila kod mene zrela 95% sa puno lišća a ovih 5% stablo zeleno i mahune. Ne sviđa mi se kako izgleda ,jer ima po koja gornja mahuna da se počela otvarati ne znam kako će se ponašati posle kiše ako grune sunce,inače ne verujem da će premašiti Savu barem kod mene.
 
Скинуте и ове касније сорте. Сејано 21 и 22.04. Рубин на једној парцели (са мање кише) дао 1360кг/кј а на другој (са више кише) 1800кг/кј.
Фантаст 1600кг/кј. Влаге није било, од 9,8-11,6%, Нечистоћа 2-3,2%.
На парцели где је била посејана и Сава и Рубин, Сава 1400кг, Рубин 1800кг/кј. То говори о разлици у групи зрења у овој години.
Иначе, Рубин је трећа година и све три године је био сасвим добар, раме уз раме са Савом (која важи за стандардно добру у свим условима овде код нас), чак и бољи, тако да мислим да је јако добра касна сорта.
Фантаст ове године први пут, прошле године на огледу ми се свидео па одмах на пробу.
Вероватно никад више. Не због приноса, нисам незадовољан тиме, већ чињеницом да се отварају махуне. А ако нека нова сорта по нечему показује гора својства него постојећа стара, чему је сејати.
Још сам и на Викторији приметио ове године отварање махуна.
Догодине, Сава, Рубин и још нека трећа за пробу, Сенка, Венера ове године лепо изгледале на данима поља, можда Идила, видећемо.
Иначе на свим парцелама је предусев углавном кукуруз, без ђубрења, са сплит апликацијом хербицида за широколисне плус третман усколисних.
Rubin se dokazao i u susnim i u kisnim godinama.
 
Kod nas na jednom otkupnom mestu svako zeleno zrno ide u primese. Uzorak se vise puta prebira i kad se ostanu samo zdrava zrna i pravilnog oblika to je onda to. Moram napomenuti da sva mesta gde se otkupljuje za viktoriju rade isto ovako, da ne kazem katastrofalno. Viktorija je dobila zeleno svetlo za takav prijem od "tamo nekog gore" jer mora "tamo nekom gore" da da procenat za predstojecu "tamo neku kampanju". Potvrdjeno iz vise izvora ma koliko "tamo neki" pokusavali to da sakriju ipak po neka informacija iscuri jer jos ima LJUDI.
 
  • Like
Reagovanja: joe
Malo sličica od juče . Prvo kombajniranje jesenas , nisam dosad skidao ništa ni soje ni kukuruza . Ovo mi je najgora soja , sorta se nezna sa tavana duže godina , vlaga visoka oko 18% al se počela otvarati nenormalno , dok sam stigo otišlo bar 10-20% , a prinos rekordan , oko 80 kg po dulumu .(800kg/ha)

DSC05226_zpseaemh6ol.jpg
DSC05228_zpsnzbjjtzs.jpg
 
Nazad
Vrh