Soja 2015.g.

iza ekonomije sam vrsio kincesu pored puta i onu drugu parcelu zelenih zrna malo je bilo vlaga 10.4 primese datum setve 1. maj
 
Kod nas prinosi od tone pa na dole,mnogi vec pricaju da odustaju od soje sledece godine,.
 
Каћа сликана 2. Септембра. Сада је много већа, прија јој ово време. Разговарао сам са агрономом, каже, очекуј да је скидаш негде почетком Новембра, јер сам хтео да је заорем. Прскана од сирка, кога више нема, као и пар околишта чичка кога смо о рук метоодом истребили...шпартана пре неки дан, нисам је сликао јер нисам био понео телефон...
20150902191215.jpg
 
Ми смо хтели нашу исто да заоремо, али почела је од ове кише да расте ненормално. Саветовали се са агрономом, одвели га на њиву. Рече не дирајте ништа, ако време послужи, а надам се да хоће, биће рода на њој ( то је било те вечери када сам ово усликао), наравно ни близу као прошле године. Ако ништа друго бар ће покрити трошкове, сејања и можда остане и за семе, за догодине, ко ће га знати.
 
Hvala Bogu, danaske završena soja, bez većih problema sa kombajem. Ovrseno 55 jutara. Prinosi od 12 do 21. Poslednjih par redi na poslednjoj njivi, ujedno i najslabiji prinos na njoj.
28d37e660efe27424e2966140e1b95bd.jpg


Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Лаћарак је као и Митровица у два три наврата добио по пар литара кише у августу и одмах се види разлика у приносу. И то мало кише значи подоста усевима...
 
Danas ovršen Maksimus 1500 kg /kj menjaćemo za sojinu pogaču...nije ni loše s obzirom na prinose koje čitam da postavljate ,a ni nešto ekstra posebno.Idemo dalje,ne može na svemu da se zaradi.

Послато са Lenovo A5000 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh