Soja 2015.g.

Ja sam moj Balkan juče predao...
1260kg/ha jus
od kako sejem soju a sejem je dugo,manji prinos nisam imao
Ovo je prva godina da nisam seme ostavio,najverovatnije odustajem od balkana iako je prošle godine bio izdašan
 
Pokosio tajfun sa dve parcele prijatno iznenadjen 59ari 1750kg jus i 53ara 2045jus uopšte nisu delovale da će toliko dati a više je dala parcela koja je sejana 10 dana kasnije
 
Danas skidao ceo dan, patnja isusova, legla u crnu zemlju i to u pravcu setve, inače ovo su mi najbolje soje na kraju (bar ja tako mislim) samo nemogu precizno da kažem prinos pošto sipam redom u prikolice i selim se sa parcele do parcele, sutra ako da bog trebalo bi moje da završim, još jedno 6kj i onda još koja usluga i berba.
 
50fa99b9a194e16bb870f17581cb7500.jpg

Danaske ovrseno 12 jutara, na kantaru izmereno 242 metera.
Elem, vlaga je bila u početku 12,2 a već prid kraj 11,3.
Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Prinos za ponos,ovrseno jedno jutro,prinos 104kg. Naplative soje nikad vise. Sorta trijumf,setva na pesku krajem aprila. Nije dobila 10l kise od kada je posejana.

Sent from Mtz 892 :)
 
I kod nas ima raznih prinosa. Od 13 meteri pa sve do rekordnih 21. Ostalo nam je još 6 jutara. Oko 50 smo ovrli.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
U Crepaji najbolji prinos ove godine ima covek koji je zalivao 1650 po / kj.A Kovacica ima daleko kvalitetniju zemlju od Crepaje pa ni ne cudi sto imaju po 2t pokj.Ja sam mislio da ce imati i 3t ali ovo me malo iznenadilo.:sjasi:
 
Kako si napisao ispada da je zalivao 1650 pokj, molim clana Slobapatrola da se pridrzava pravopisa.............. Izgleda da bolje rade u Kovacici,da li je mozda koristio fosfamid u proizvodnji, mozda je zato veci prinos?
 
Nije u pitanju kovacica. Ne pratite moje postove. Doduše ja sam kriv, na telefonu ne mogu lokaciju da menjam, a komp nikako da upalim. U kovacici su nasi imali 16,5. A za ostale prinose u pitanju je geografski centar Vojvodine, iliti Nadalj.
Izvinjavam se na oftopicu

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Nazad
Vrh