Soja 2015.g.

Danas posle podne omlati 8,5kj (4 i 4,5kj) sorta maksimus, u moju njivu neće više, otvara se ko kokica i lupa se zrno strašno, prinos i vlagu ću znati sutra kad predam a mislim da je odokativno prinos između 1500-1600kg po kj a vlaga između 14-15%.Ništa bez save:osmeh:.

Rezultati jučerašnje rabote, 12,4% vlaga i prinos 1640kg po kj a danas i apolo pao za slobodu samo nisam ga merio pošto se vrlo na više mesta a i ostavljeno za seme a onako šac metodom oko 1600kg po kj.
 
Sale, ti si skoro privodiš kraju žetvu tvoje soje ? Ja maksimus planiram tek za 7-10 dana a gorštak verovatno posle kukuruza :osmeh:
 
Danas smo svecano poceli kombajniranje soje. Uspeo sam da skinem 2/3 na parceli od 1 KJ ali ima puno zelenih zrna. U onu 1/3 nisam ni usao jer je jos jako zelena. Juce sam bio u obilasku i imam jos uvek dosta parcela gde nema nijednog zutog lista.
Tu se mozes i nadati nekom boljem prinosu a ovo do sada skinuto retko ko dobacuje do2t
 
Скинута данас Сава+Викторија на једној парцели. 1400кг/кј, 11.8% влаге.
Викторија је била мало сировија и боља али се већ почеле отварати махуне код ње.
 
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
danasnji obilazak soje,gorstak je u pitanju,na oko 1.7 ha.ima ga dosta zelenog.pod kraj njive,prema kanalu ,jedno 30 ari je bas zelen ,maltene u mleku. gorstak se dosta izgranao,bocne grane su mu jako slabe ,te padaju na zemlju.da je sejan na 50cm manje bi padale,mozda bi se zadrzavale ,jedne o druge. cenim dacemo morati da je skidamo u dva navrata,da ostavimo taj zeleni deo za kasnije.ja sam visok 173cm...nekad sam imao oko 2 metra...aj zdravo
 
Nazad
Vrh