Soja 2015.g.

I ja imam utisak da su kukuruzi bolje podneli ovu žegu nego soja,zato dogodine cepamo na pola -pola ove dve kulture.:ppozdrav:
Sledeće godine kao i ove, diverzifikacija maksimalna, pšenica, kukuruz, repa, soja, malo povrća i ako bog da kruške da malo bolje rode.
 
Kako gde... Kukuruzi i soja se dobro drže na teškim ritskim zemljama gde vlage uvek ima.

Drže se dobro a zapravo im zdravo jako nije dobro ::pomoc:; Danas sam išao auto putem ns-bg jako jako tužna slika, nema tu neke filozofije velike sve je već očigledno.Usevi su u jako lošem stanju kukuruz u nešto boljem a soja i repa u lošijem,za dalje će se vidi šta i kako....
 
Kod nas zavisno od tipa zemljista podbacice u prosecnom prinosu od 50% do 80% spram prinosa od prosle godine::lose::.Nadam se ali samo se nadam da cu izvuci neki prosek sa svih njiva od 800kg do 1000kg po jutru,mada moze i gore biti...
 
Jako ste me iznenadili forumaši,sve sami lažovi.Jedno pričate a kad odete posle par dana na njivu onda sasvim druga priča i kajanje.Šalim se ali ima tu dosta istine.To samo kazuje koliko je soja na izdisaju i da joj 3 dana jako puno znače,u ovom trenutku u lošem pravcu. Iz ovoga se izvlače dva zaključka,soje su sve lošije i nije toliko bitna ni sorta ni agrotehnika već kvalitet i lokacija zemljišta.Ja sutra idem da obiđem moju pa javljam a možda bude i neka slika.Znam da me ništa lepo ne čeka pa unapred kažem da je soja u lošem stanju.Za svaki slučaj,mada u čoveku uvek tinja ona nada,ona umire poslednja.Tako kažu babe.

Bio sam večeras u ataru i situacija nije sjajna.Mislim da je na većini njiva sledeće: Soja u utorak 04.08., na Blaženu Mariju, potpisuje kapitulaciju, a Kukuruz u nedelju 09.08. takođe,ako nepadne kiša!Mislim da ova konstatcija može da se primeni na 70% njiva.Voleo bih da nisam u pravu ali...
 
Evo danasnjeg izvestaja, FANTAST

img7206.jpg

img7208.jpg
[/IMG]

SAVA
img7211.jpg


img7213.jpg


SAVA, levo seme tretirano bajkal EM-1 desno sa Ns nitraginom, svo vreme vegetacije seme tretirano bajkalom je bilo bolje do pre deset dana, vidi se ocigledna razlika i na slici...

img7214.jpg
 
Poslednja izmena:
Na slici izgleda da sava bolje podnosi sušu od fantasta i da je sava na oko malo bolja, ispravi me Raco ako grešim.

Talianu kako se drži apolo kod tebe?
 
@ sale ratar
nista bez Save
Sava je u daleko boljem stanju od fantasta (iz razloga sto je fantast posejan na ljutoj zemlji, i kad je susa na njoj uspeva samo psenica), samo daleko je to sve od dobrog stanja. Bas sam gledao fotke od prosle godine Save u ovo vreme nije imala nijedan zut list, a vrsena je 31 avgusta. Ovogodisnja sava ce se vrci vec 15-tog a o rodu necu ni da razmisljam, sto mu je to mu je.
 
Poslednja izmena:
Na slici izgleda da sava bolje podnosi sušu od fantasta i da je sava na oko malo bolja, ispravi me Raco ako grešim.

Talianu kako se drži apolo kod tebe?
Nisam bio odavno,stric mi kaže da nije tako izđikao ali se odlično drži (modar je) nije podgoreo ni malo. Mada ta parcela sa Apolom je u Cicijevom ataru gde je baš teren za soju. Juće i danas sam malo obilazi atar situacija je katastrofa,soja je nasejana da se ne pamti i to u delu atara gde rodi smo u situaciji kao prošle godine.
Bolje se drže ranije sejane (stric je ranije sejao pa je reper za poređenje) najlošije stoji u prolećnom oranju stim da nije podgorela samo je rastom malaali ima dosta mahuna načičkanih e sad šta će napuniti videćemo.
 
Kakva su iskustva sa biofor soya i liquid? Promoter kaze da su ubacene bakterije za fiksaciju fosfora i kalijuma (sumljam da je moguce).
 
Jutros oprskao grinje u soji sad lepo pocela kisa taman da nalije maune ljudski ovo sto sada ima je mrsavo i sitno mada se kod nas soja jos uvek drzi junacki valjda ce joj ova kisa znaciti sta!
 
soja2.jpg
[/IMG]Evo moje sojke Balkan je u pitanju...Inace na jednoj njivi soja je jako bleda ponela je solidno ali je bleda od nicanja ,tu zemlju sam uzeo u zakup a bilo je zito sve mi se cini da je od hemije iz Psenice sta mislite?I mi imamo pizdarije sa grinjama ali samo u pojednim parcelama.
 
Ima ih i kod nas, ali se nesire to sto je zahvaceno to je, ja sam prskao samo uvratine
 
Nazad
Vrh