Soja 2014 god

Dnas je pocela setva soje u crnici razmak semena na 3 cm
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Sale, doneo mi danas covek druge ali sad od 120rupa, promer 4,5mm. valjda nece biti problema sa kucicenjem!
Kad ubacim ove ploce dal trebam jos nesto da uradim osim sto cu sipati seme? :))
Inace ako nekom jos trebaju ploce RAZNE za nodet neka mi se javi, idu u kompletu 6kom. 333din ploca...
 
dragan.kovacev Malo spusti skidače (brisače) da samo dodiruju seme soje pa se neće seme grupisati na ploči.........Slika iz ovogodišnje setve, ploča sa 100 rupa...

fotografija0050.jpg
[/IMG]
 
Juce posejan galeb na 1,5 he. Razmak redova je na 70cm a u redu na 3,1cm, seme koje je potroseno je oko 65kg na 1 he.Prvi put radim na 70cm pa mi je to malo semena po kg,sto se tice razmaka u redu ja mislim da je ok.
 
Dragane trebalo bi i onaj usmerivač semena (sa imbus ključem) u kućištu setvenog aparata da skineš kad seješ sa dva reda rupa, neki skidaju a neki ne, kod mene je skinut pošto mi pravi problem prilikom setve.
 
Danas poceli sa setvom soje malo stelovali markere ide lepo sutra nastavak ako ne bude kise....
img20140415191243424.jpg
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
img20140415191200114.jpg
 
Drugacije ne moze tako sam i prosle godine bitno je da smo ustelovali i da zavrsava posao.. :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Može drugačije samo nisi gledao u njih kada si bio kod mene pre neki dan nego si gledao u baću Branka. :haha:
 
Ja sam probao danas dva puta i ne moze jedino aparat za varenje i brusilica i onda ce da moze...:haha:
 
Dal započeti posebnu temu ili u ovoj : inokulanti u soji . Po svim teorijama trebalo bi ih koristiti uvjek i svaki put . Neko koristi , neko ne . Koji , kako , kolko . Možda nemamo izbor kvalitetnih i ispravnih proizvoda pa zato nevidimo poboljšanje .
Iskustva ?
Nebi otvaro novu temu , jednom davno sam zbog toga dobio ban zato što negdje postoji slična tema , jes da je taj moderator sad u penziji al i ovi su opasni.
 
Nazad
Vrh