Soja 2014 god

Ma jedan red je zakon! danas sam dao Radovanu4 od 72 rupe jer ja nemam zupcanik 16z, ako ga nadjem u medju vremenu moracu da mu ih konfiskujem :))
A to sto ce se sejalica okretati dosta brze, pa to je njen problem a ne moj!

- - - - - - - - - -

Samo sam jedne godine sejao sa tim usmerivacima i imao sam prekide po redu duzine i do 30 - 40 cm a nakon toga nagomilavanje tih zrna koje su padale odjedan put cim se odblokirao kanal kod usmerivaca. Od onda kako sam ih skinuo vise ih nisam ni stavljao ni prilikom setve kukuruza a ni suncokreta.
Uf Pero pa jel toliko tesko da se vrate? a tako dobru funkciju imaju, danas sam ih gledao kako lepo odvaja seme sa ploce, kao kad ostrim nozem deljes sunku :haha:
 
Dobro je Dragane ako je tako, obrati pažnju kad budeš sejao balkan ili savu pošto je krupnije seme.Da dodam da sam ove godine svu soju posejao sa jednim redom rupa, 84 rupe u redu.

Bokibole hoće seme usled udara u taj usmerivač da upadne u kanal gde prolaze mešači semena i ako je zrno krupnije ono se zaglavi i kad mešač udari u njega dođe do trzaja ploče i spadanja semena, ja te usmerivače u opšte ne koristim pošto mi se to i u kukuruzu dešavalo, ja imam Livcovu kopiju nodeta i nije to to kao što je nodet ili olt iako izgleda kao nodet, kad je došla nova nije radila kako treba dok je nisam malo prostudiro šta se dešava (ceo dan sam ležao pod njom i okretao točak da vidim šta se dešava i zbog čega trza i kad sam skinuo te usmerivače više nije bilo problema, a posle sam rešavao kako da održi što jednačije dubinu setve prilikom prirodnog otpadanja semena sa ploče iza raonika.)
 
Ma jedan red je zakon! danas sam dao Radovanu4 od 72 rupe jer ja nemam zupcanik 16z, ako ga nadjem u medju vremenu moracu da mu ih konfiskujem :))
A to sto ce se sejalica okretati dosta brze, pa to je njen problem a ne moj!

- - - - - - - - - -


Uf Pero pa jel toliko tesko da se vrate? a tako dobru funkciju imaju, danas sam ih gledao kako lepo odvaja seme sa ploce, kao kad ostrim nozem deljes sunku :haha:

Jesi ti vecerao?:haha: Aj brzo casu rakije pre i pivo jedno posle dok ne krenu halucinacije jos gore:haha::ppozdrav:
 
Maksimus sejan 1.4 na 50cm 50kg/kj
dsc0616.jpg


dsc0615.jpg
 
Reci koliko semena si potrosio i sa kolikiko rupa ti je ploca mislim da je sejanje na 3.0 cm najoptimalnije.
Koristio sam jednoredne ploce sa 96 rupa, bilo je sitnije seme pa je moglo. Semena sam trosio 37-42 kg/kj u zavisnosti od sorte. Dosad sam i ja sejao na 3.0 cm ali kolege koje su sejale na 3.2-3.5 cm imale su bolje prinose pa sam i ja presao na redji sklop. Imam spremljene i jednoredne ploce od 72 rupe i lancanike 16 zuba ali ove godine nije bilo potrebe za ovom kombinacijom.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: Ras
Danas gledao soju klijala lepo,jos nije izasla,klica je oko 3,5-4cm,neznam za koliko ce,sejana 06.04,Galeb,nema propalih zrna a blato u njivi dobro. . .
 
Uf shale još je rano bilo šta reći pošto niče ali kao da ima prekida u setvi, kao da je spadalo seme sa ploča.
 
Tu gde se vidi na nema, nađem seme, kao da je kasnije klijalo treba mu još santimetar dva da izađe, a dal će izaći, videćemo, mada mnogo lepše izgleda uživo nego na slici, jer su relativno loše fotke ispale.
 
išlo nešto dublje to što nije jos niklo al niće :osmeh:tako bude i kad udje u razor do komšije ili na sredini pa niče duži period
 
Комшија сејао соју каже на 50 кг ставио 2.5 флашице месурола, а они крупни голубови гушани му шишају котиледоне, јел има неко решење или тањирача ?
 
Nazad
Vrh